...

Як обрати вогнегасники для електричних пристроїв: особливості використання


Власники будинків та підприємці повинні бути завжди готові до надзвичайних ситуацій, таких як пожежі. Однак важливо пам’ятати, що не всі вогнегасники підходять для будь-якої ситуації. Особливо, коли йдеться про вогнегасники для електричних пристроїв, потрібно знати, які саме вогнегасники використовувати та як це робити належним чином. У цій статті розглянемо, як правильно вибирати та використовувати вогнегасники для електричних пристроїв.

 

Ризики пожежі під час користування електричними пристроями

Насамперед варто розглянути ризики, пов’язані з пожежами, що стосуються електричних пристроїв. Електричні пристрої можуть бути джерелом пожежі у разі короткого замикання, перевантаження або несправності. Такі пожежі можуть бути особливо небезпечними через наявність електрики та можливість ураження електричним струмом.

 

Види вогнегасників для електричних пристроїв

Вибір правильного вогнегасника — ключовий аспект безпеки в разі пожежі, пов’язаної з електричними пристроями. Існують різні класи вогнегасників, які підходять для різних видів пожеж. Важливо вибрати вогнегасник, який підходить для гасіння пожежі, спричиненої електричними пристроями. Такі вогнегасники часто позначаються як вогнегасники класу «С» (для пожежі, спричиненої електрообладнанням).

Документи спеціаліста з пожежної безпеки — зручне електронне видання
Замовити: 0 (800) 219-977

Вибір правильного вогнегасника

Під час вибору вогнегасника для електричних пристроїв слід керуватися кількома критеріями.

  1. По-перше, вогнегасник повинен бути позначений відповідно до потрібного класу (наприклад, «С»).
  2. По-друге, варто враховувати потужність вогнегасника та об’єм вогнегасного середовища. Для малих електричних пристроїв може підійти портативний вогнегасник.
  3. По-третє, враховуйте термін придатності вогнегасника та періодично перевіряйте його на наявність пошкоджень чи ознак корозії.

 

Інструкції щодо користування вогнегасниками в електричних пристроях

Коли ви вже обрали правильний вогнегасник, важливо знати, як правильно використовувати його. Передусім завжди читайте інструкцію до вогнегасника та дотримуйтеся її рекомендацій. Зазвичай процедура використання вогнегасника полягає в тому, щоб відкрити відмічену долоньку, підійти до вогню та натиснути на важіль, щоб розпилити вогнегасне середовище на джерело пожежі.

Заходи пожежної безпеки: готуємося до перевірки — СПЕЦВИПУСК від ОППБ
Замовлення і консультації: 0 (800) 219-977

Зберігання та обслуговування вогнегасників

Важливо також пам’ятати про зберігання та обслуговування вогнегасників. Вони повинні перебувати на зберіганні в легкодоступному місці, де їх можна швидко взяти в разі пожежі.

Регулярно перевіряйте вогнегасники на наявність пошкоджень, корозії і контролюйте термін придатності. Якщо вогнегасник старий або пошкоджений, його потрібно замінити.

 

Поради з безпеки для користувачів електричних пристроїв

Завершуючи, наголосимо на важливості безпеки при користуванні електричними пристроями. Завжди дотримуйтесь правил безпеки щодо використання електроприладів, розміщення їх у безпечних місцях та підключення до стабільного джерела живлення. Регулярно перевіряйте свої електричні пристрої на наявність ознак несправності та вчасно усувайте потенційні загрози.

Вибір та користування вогнегасниками для електричних пристроїв — це важливий аспект безпеки, який необхідно враховувати при обладнанні будинків та робочих приміщень. Дотримуючись правил вибору вогнегасників та користування ними, ви забезпечуєте надійний захист від пожеж, пов’язаних з електричними пристроями. Безпека завжди на першому місці, і відповідні вогнегасники грають важливу роль у цьому процесі.

 

Читайте також: Гідранти і пожежні колонки

Читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Джерело: ЄВРОСЕРВІС

Передплата 2024

Матеріали до теми


Гарантії безпечних умов праці в разі укладення трудових та цивільно-правових договорів
Насамперед, слід зазначити, що укладення, виконання і припинення договорів цивільно-правового характеру, найпоширенішими з яких є договори підряду та надання послуг, ...