Блекаут: пожежна безпека, загрози пожеж і стратегії запобігання


Блекаут: пожежна безпека, загрози пожеж і стратегії запобігання

Блекаут – це непередбачене відключення електроенергії, яке може стати причиною численних проблем, включаючи пожежні загрози. У таких умовах, де відсутнє основне джерело світла та енергії, пожежна безпека стає критичною. У цій статті розглянемо основні загрози пожежі, які виникають під час блекауту, а також стратегії та рекомендації для їх запобігання.

 

Потенційні загрози під час блекауту

Під час блекауту, коли електроенергія стає недоступною, з’являються різноманітні потенційні загрози, основною з яких є збільшення ризику виникнення пожеж. Однією з основних причин можуть стати свічки та відкрите полум’я, які стають основними джерелами освітлення в умовах відсутності електричної енергії. Однак, їх неправильне розміщення або використання може стати причиною пожежі через випадкове перекидання або спалення навколишніх матеріалів.

Другою загрозою є неправильне використання газових приладів, таких як плити чи обігрівачі, у намаганні забезпечити тепло або освітлення під час блекауту. Необережне використання або недостатній контроль газу можуть призвести до викидів газу чи навіть пожежі.

Документи спеціаліста з пожежної безпеки — зручне електронне видання
Замовити: 0 (800) 219-977

Після відновлення електропостачання може виникнути навантаження на систему, що може викликати коротке замикання або перегрівання електричних мереж. Недостатнє ввімкнення електроприладів або неправильне їхнє використання після блекауту може бути потенційно небезпечним.

Крім того, підключення генераторів до домашньої електричної мережі потребує дотримання безпечних практик. Неналежне підключення генераторів може призвести до ураження електричним струмом чи спричинити пожежу через перевантаження. Усі ці аспекти вимагають уважності та обережності під час блекауту для запобігання пожежам та забезпечення загальної безпеки.

 

Розроблені стратегії та рекомендації

Для запобігання пожежам під час блекауту існують декілька стратегій та рекомендацій. Передусім, варто підготуватися до можливого блекауту шляхом збереження аварійного освітлення та джерел енергії, таких як акумулятори або генератори. Дуже важливо мати план евакуації, а також запаси необхідних предметів першої необхідності.

Заходи пожежної безпеки: готуємося до перевірки — СПЕЦВИПУСК від ОППБ
Замовлення і консультації: 0 (800) 219-977

Правильне використання свічок та інших джерел світла
Якщо вам необхідно використовувати свічки під час блекауту, важливо ретельно розміщувати їх у безпечних місцях, подалі від легкозаймистих матеріалів, далеко від дітей та домашніх тварин. Варто нагадати, що свічки повинні бути поставлені на стійких та недоторканих поверхнях. Також, розгляньте використання альтернативних джерел світла, таких як світлодіодні лампи, фенери чи акумуляторні ліхтарі.

Безпечне користування газовими приладами
Газові прилади, які використовуються під час блекауту, можуть стати джерелом небезпеки. Завжди використовуйте їх у добре провітрюваних приміщеннях та не залишайте без нагляду. Варто встановити інструкції щодо використання газових приладів та використання найбільш безпечних методів для подачі газу.

 

Запобігання короткому замиканню та перевантаженню мережі

Перевірка електричних приладів та розеток
Перевірте всі електричні пристрої на пошкодження та неполадки. Будьте уважні, щоб уникнути використання пристроїв із пошкодженими кабелями чи вилками. Якщо ви помітили будь-які ознаки пошкодження, відключіть ці пристрої та зверніться до фахівця для ремонту або заміни.

Розроблення документів з охорони праці
Для довідок: 067-317-5886 

Економія електроенергії
Використовуйте лише необхідні електричні пристрої. Намагайтеся утримувати відключеними всі зайві пристрої, а також вимикайте розетки та вбудовані пристрої, які не використовуються, для запобігання перевантаженню мережі.

Обережне використання подовжувачів та розгалужувачів
Уникайте підключення великої кількості електроприладів до однієї розетки через подовжувачі або розгалужувачі. Це може призвести до перевантаження мережі та створення пожежної небезпеки.

Уникнення перегрівання
Уникайте тривалого користування електричними пристроями, які можуть перегрітися, такими як перенавантажені розетки, мультирозетки або подовжувачі. Під час блекауту, перевіряйте температуру електроприладів, особливо тих, які працюють безпосередньо під час відключення електроенергії.

Дотримання інструкцій та безпеки
Слідкуйте за інструкціями користування електроприладами під час блекауту. Не використовуйте пристрої, якщо вони не призначені для таких умов.

Дії та правила поведінки під час пожежі — спецвипуск від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

План екстрених дій
Перед блекаутом розробіть план дій у разі електропроблем, включаючи вимикання головного вимикача, якщо це необхідно, для запобігання короткому замиканню чи перевантаженню після відновлення електропостачання.

 

Висновки

Пожежна безпека під час блекауту вимагає підготовки та уваги до дрібниць. Невідомість тривалості блекауту та відсутність основного джерела світла та енергії можуть стати факторами ризику. Однак, з відповідною підготовкою та дотриманням вказівок безпеки, можна уникнути більшості пожежних загроз під час блекауту.

Загальна свідомість та знання, як правильно діяти у подібних ситуаціях, відіграють ключову роль у запобіганні небезпекам. Дотримання рекомендацій щодо безпеки та впровадження стратегій пожежної безпеки допомагає зменшити ризик виникнення пожеж та захищає вас та ваше майно у непередбачуваних обставинах.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
067-317-5886 • Email:podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: ЄВРОСЕРВІС

Передплата 2024

Матеріали до теми


Як працівника допустити до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки Зразки документів для організації безпечної роботи   ...
Важливі моменти під час встановлення генератора
Генератори забезпечують надійне електроживлення, яке фактично обмежується лише запасом палива для роботи пристрою. Подібну техніку часто використовують у аварійних випадках, ...