У разі виявлення вибухонебезпечного предмета необхідно:
- зберігати спокій;
- припинити будь-які роботи в районі знахідки;
- не користуватися поблизу засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);
- повідомити про знахідку оточуючих;
- встановити навколо попереджувальні знаки або огорожу, для чого можна використати різні підручні матеріали (жердини, мотузки, шматки тканини, каміння тощо);
- відійти на безпечну відстань (250 м);
- повідомити про знахідку представників пожежно-рятувальної служби та поліції за номерами телефонів 101 та 102, а також місцеві органи влади.
У разі виявлення вибухонебезпечного предмета забороняється:
- брати його до рук;
- ударяти по ньому;
- розбирати або перекочувати з місця на місце;
- збирати та здавати на металобрухт;
- розпалювати поряд багаття, користуватися запальничками, іншими джерелами вогню, а також предметами, що можуть його утворювати;
- кидати у вогнище.
Пам’ятайте! Одна з основних причин нещасних випадків з вибуховими пристроями — грубе порушення елементарних правил безпеки.
Варто пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням і знищенням вибухонебезпечних предметів займаються виключно підготовлені фахівці-сапери, які мають допуск до цього виду робіт.
За повідомленнями Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі — ДСНС), її фахівці майже щодня виїжджають на виклики по розмінуванню «небезпечних іграшок», які знаходять у найрізноманітніших місцях. Немало таких «подарунків» знаходять у лісах та на територіях виробничих підприємств, особливо під час проведення земляних робіт. Території забруднені вибуховими предметами ще за часів Першої та Другої світових війн і внаслідок бойових дій на Сході України.
А для того, щоб бути готовим до будь-якої ситуації — оформлюйте підписку на наш журнал на 2020 рік.
Нерідко через неправильну поведінку людей боєприпаси вибухають, призводячи до трагічних наслідків.
* Зі Статуту ДПТ України: «Товариство в установленому законом порядку здійснює свої завдання шляхом сприяння органам державної влади і місцевого самоврядування в забезпеченні пожежної та техногенної безпеки, боротьби з пожежами, техногенними катастрофами та іншими надзвичайними ситуаціями та їх наслідками».
Валентин Стоєцький,
начальник відділу ППР ДПТ України
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»
Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!