Робота в холодну пору року: як зменшити ризики


Робота в холодну пору року: як зменшити ризики

Роботодавці повинні забезпечити працівників теплими укриттями, організувати графік роботи з урахуванням перерв на обігрів і відпочинок та забезпечити засоби для переодягання у сухий одяг. Нові працівники повинні поступово адаптуватися до роботи в холоді.

Правильна організація робочого процесу, захисний одяг та навчання можуть мінімізувати ризики роботи у холодному середовищі.

Держпраці продовжує приділяти особливу увагу безпеці праці у зимовий період, закликаючи працівників і роботодавців дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Служба надає консультації безпосередньо на робочих місцях щодо безпечної роботи в умовах холоду та регулярно розміщує актуальну інформацію на офіційних ресурсах для підвищення обізнаності.

 

Холод впливає на ефективність праці

Низькі температури знижують чутливість і спритність пальців, що створює ризик під час виконання точних завдань. Довготривале перебування на холоді призводить до втрати м’язової сили, затвердіння суглобів і зниження психічної активності. Усі ці фактори збільшують кількість нещасних випадків.

Для роботи на холоді слід приділяти увагу відповідному одягу, робити регулярні перерви у теплому приміщенні, вживати гарячі напої.

Також важлива командна робота для оперативної допомоги у разі небезпеки. Слід використовувати обігрівачі у холоднихприміщеннях.

ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Ступені відмороження

Відмороження — локальне ушкодження м’яких тканин внаслідок дії низьких температур та/або несприятливих факторів зовнішнього середовища.

При відмороженні шкіра стає холодною, з’являється відчуття «повзання мурашок», втрачається чутливість (треба бути обережним, щоб не пропустити момент, коли дія холоду стає критичною), змінюється колір шкіри, з’являється незграбність (через скутість суглобів і м’язів), а в складніших випадках — пухирі на шкірі. Розрізняють чотири ступені відмороження.

Ступені відмороження:

  • I ступінь — шкіра постраждалого блідого кольору, незначно набрякла, чутливість знижена або повністю відсутня;

Робота в холодну пору року: як зменшити ризики - Фото 1

  • IІ ступінь — у ділянці відмороження утворюються пухирі, наповнені прозорою або білою рідиною;

Робота в холодну пору року: як зменшити ризики - Фото 2

  • III ступінь — омертвіння шкіри: з’являються пухирі, наповнені рідиною темно-червоного або темно-бурого кольору; навколо омертвілої ділянки розвивається запальний вал (демаркаційна лінія); характерний розвиток інтоксикації — потовиділення, значне погіршення самопочуття, апатія;
  • IV ступінь — поява пухирів, наповнених чорною рідиною. У постраждалого присутні ознаки шоку.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

 

ЧИТАТИ ПОВНІСТЮ

 

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Щодо безпеки та здоров’я працівників сільського господарства в умовах воєнних (бойових) дій
З метою створення безпечних і безаварійних умов праці у суб’єктів господарювання сільського господарства та мінімізації ризиків виникнення нещасних випадків на ...
Вимоги безпеки під час шиномонтажних робіт
Технічну консультацію на робочих місцях сільськогосподарського підприємства в Запорізькому районі провели посадовці відділу з питань безпеки праці центрального регіону управління ...
Професійні захворювання зварювальників та заходи профілактики
Зварювальники зазнають впливу шкідливих виробничих факторів, що можуть призвести до професійних захворювань. В Україні медичні огляди зварювальників регламентуються Законом України ...