Норми безпеки праці під час роботи на зварювальному напівавтоматі


Норми безпеки праці під час роботи на зварювальному напівавтоматі

ЗАПИТАННЯ

Які вимоги з охорони праці висуваються до працівників під час їхньої роботи на зварювальних напівавтоматах? Чи можете ви надати інструкцію, в якій будуть зазначені всі необхідні вимоги?

 

 

ВІДПОВІДЬ

Працівники, які виконують роботу на зварювальному напівавтоматі, зобов’язані дотримуватися вимог відповідної інструкції (див. додаток*).

До виконання зварювальних робіт допускаються особи, не молодші 18 років, навчені безпечним методам та прийомам виконання робіт і визнані придатними до виконання робіт за станом здоров’я.

Працівник, який приймається на роботу, повинен пройти вступний інструктаж з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, бути ознайомленим під розпис з умовами праці, правами та пільгами за роботу в шкідливих та небезпечних умовах праці.

 

 

Що слід виконати до початку роботи

До початку роботи безпосередньо на робочому місці працівник повинен пройти первинний інструктаж із безпечних прийомів виконання робіт. Після первинного інструктажу він має протягом 5 змін пройти стажування під керівництвом досвідченого кваліфікованого працівника, який призначається наказом по підприємству.

Вимоги безпеки під час роботи на зварювальному напівавтоматі:

 1. Матеріали, які підлягають зварюванню, повинні бути сухими, очищеними від іржі, окалини, бруду тощо.
 2. Робоче місце біля зварювального напівавтомата повинно утримуватися в чистоті, не захаращуватися заготівками та каркасами.
 3. Робоче місце повинно бути достатньо освітленим.
 4. Випрямляч зварювальний повинен експлуатуватися у відповідності до Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

 1. Не допускається робота випрямляча зварювального з відкритим корпусом.
 2. При виконанні ремонтних робіт випрямляч слід відключити від електромережі.
 3. Не допускається переміщення випрямляча без попереднього відключення його від електромережі.
 4. Один раз на місяць потрібно очищати випрямляч зварювальний від пилу та бруду (продути стиснутим повітрям, у доступних місцях — протерти чистою ганчіркою). Роботи з очищення виконувати тільки після відключення випрямляча від електромережі.
 5. При роботі з блоком подавальним у складі напівавтомата необхідно дотримуватися правил безпеки, передбачених для електрозварювальних робіт і експлуатації електричних установок.
 6. Слідкувати за справністю ізоляції кабелів і проводів, запобігати потраплянню на напівавтомат вологи.
 7. Слідкувати, щоб пил і гази, які піднімаються від дуги, не потрапляли за маску в зону дихання працівника.
 8. За необхідності очищати сопло зварювального пальника.
 9. Не допускається робота на напівавтоматі в закритих приміщеннях без використання відповідного вентиляційного обладнання.
 10. Дотримуватися правил поводження з балонами наповненими зрідженим газом. Не допускати різких ударів по балону і нагрівання його вище 300. Балон повинен бути закріплений і захищений від прямої дії зварювальної дуги та інших джерел тепла.
 11. Огляд і технічне обслуговування блока подавального виконувати тільки після його знеструмлення.
 12. Один раз на місяць перевіряти стан колекторів і щіток електродвигунів, електропідводів тощо. Виявлені несправності повинні бути усунені.
 13. При виявленні несправності зварювального напівавтомата припинити роботу і відключити обладнання від електромережі.
 14. Не допускається залишати увімкненим зварювальний напівавтомат під час перерв у роботі.
 15. Забороняється захаращувати доступи і проходи до первинних засобів пожежогасіння.
 16. Про всі випадки обривання кабелів, проводів, несправності заземлюючих пристроїв та інші пошкодження електрообладнання працівник повинен негайно повідомити безпосереднього керівника. Розпочинати подальшу роботу лише після ліквідування всіх несправностей, що впливають на безпеку робіт.

 

* Завантажте додаток, перейшовши у Живий журнал

 

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Передплата 2024

Олександра Королькова
Олександра Королькова
Експерт з охорони праці та цивільного захисту

Матеріали до теми


Гігієна праці: професійні захворювання працівників сільського господарства
На сьогодні рівень професійної захворюваності серед працівників усіх сфер господарювання є серйозною проблемою, пов’язаною з несприятливими умовами праці.   Що ...
Вибір робочого інструменту: рекомендації інспекторів ринкового нагляду
Вибір правильного інструменту може бути справжнім викликом, особливо, коли ринок переповнений різноманітними моделями і брендами. Як знайти ідеальний електроінструмент для ...
Безпечне використання резервних джерел живлення
Внаслідок масштабних ракетних обстрілів енергетична інфраструктура України зазнала значних пошкоджень. Тож для забезпечення стабільної роботи енергосистеми в усіх регіонах застосовуються ...