Як і ким проводиться технічний огляд технологічних транспортних засобів?


Як і ким проводиться технічний огляд технологічних транспортних засобів?

Процедуру проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів (далі – технологічні транспортні засоби), які підлягають реєстрації, перереєстрації, тимчасовій  реєстрації, зняттю з обліку територіальними органами Держпраці, визначає Порядок проведення державного технічного огляду великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затверджений наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 27.01.2010 № 9.

У зазначеному Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2010 № 8 (далі – Порядок відомчої реєстрації).

Державний технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться експертом технічним з промислової безпеки (далі – експерт) експертно-технічного центру, що належить до сфери управління Держпраці (далі – ЕТЦ), у присутності власника технологічного транспортного засобу (особи, що використовує його на законних підставах, або уповноваженої ним особи) або призначеної посадової особи, відповідальної за безпечну експлуатацію та технічний стан технологічного транспортного засобу (для юридичної особи) (далі – власник технологічного транспортного засобу).

Державний технічний огляд технологічних транспортних засобів проводиться експертами, атестованими відповідно до Порядку атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки.

Державний технічний огляд технологічного транспортного засобу проводиться перед його реєстрацією, перереєстрацією, тимчасовою реєстрацією, зняттям з обліку (крім випадків зняття з обліку у зв’язку з непридатністю, вибракуванням та списанням) з урахуванням вимог Порядку відомчої реєстрації.

Державний  технічний огляд зареєстрованих технологічних транспортних засобів проводиться щороку.

Технічний огляд технологічних транспортних засобів складається з:

– перевірки відповідності типу, моделі технологічного транспортного засобу, ідентифікаційних номерів вузлів і агрегатів, номерного  знака технологічних транспортних засобів записам у документах, що встановлюють право власності або користування технологічним транспортним засобом;

– контролю технічного стану технологічних транспортних засобів (технічний стан причепів, напівпричепів перевіряється у складі з тягачем) на відповідність їх вимогам правил, нормативів і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього природного середовища.

За результатами державного технічного огляду ЕТЦ складається:

– акт державного технічного огляду технологічного транспортного засобу за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку при проведенні реєстрації, перереєстрації, тимчасовій реєстрації та знятті з обліку технологічного транспортного засобу);

– акт державного технічного огляду технологічних транспортних засобів за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку (при проведенні щорічного державного технічного огляду технологічного транспортного засобу).

Зазначені акти підписуються експертами ЕТЦ та власником технологічного транспортного засобу, у присутності якого було проведено державний  технічний огляд, та завіряються особистим штампом експерта ЕТЦ, підписом власника зазначеного транспортного засобу або штампом чи печаткою власника технологічного транспортного засобу (для юридичних осіб).

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Матеріали до теми


Видача наряд-допуску для виконання робіт на висоті: дбаємо про безпеку
Порядок безпечного виконання робіт на висоті регламентовано Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті (далі – Правила). На ...
Як працівника допустити до робіт підвищеної небезпеки: 9 кроків
Робота підвищеної небезпеки та кримінальна відповідальність Алгоритм допуску працівника до роботи підвищеної небезпеки Зразки документів для організації безпечної роботи   ...