Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Увага! З 1 липня діє новий порядок розслідування нещасних випадків

Нагадуємо, що з 1 липня 2019 року почала діяти постанова КМУ від 17.04.19 р. № 337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві».

Вимоги Порядку поширюються на всіх роботодавців (юросіб і фізосіб). Порядок покликаний спростити процедуру документування нещасних випадків на виробництві, а також документування взаємозв’язку профзахворювання із професійною діяльністю працівника.

Порядок передбачає проведення розслідування (спеціального розслідування) у зв’язку з настанням нещасного випадку та/або гострого профзахворювання (отруєння) протягом 3 років із дня настання такого випадку (у т. ч. і тих випадків, про які роботодавець не повідомив своєчасно). Проте якщо факт нещасного випадку та/або гострого профзахворювання (отруєння) установлено в судовому порядку, тоді розслідування проводитиметься незалежно від дати настання такого випадку (тобто строк позовної давності в 3 роки тут не працює).

Порядком установлено процедуру складання санітарно-гігієнічних характеристик умов праці та розроблено вимоги до них. Однією із цілей цього Порядку є врегулювання функцій і повноважень Держслужби України з питань праці щодо обліку аварій, нещасних випадків, профзахворювань, а також причин їх виникнення.

Корисна інформація:

Дії роботодавця у разі настання нещасного випадку на виробництві згідно з новим Порядком розслідування

Про дії закладу охорони здоров’я у разі настання нещасного випадку на виробництві

Про терміни, що вживаються у новому Порядку розслідування та обліку нещасних випадків

Про особливості застосування нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Джерело: прес-центр Управління Держпраці у Полтавській областіРозсилка новин