97% аграріїв не можуть вчасно оформити ліцензії на пальне


97% аграріїв не можуть вчасно оформити ліцензії на пальне

97% фермерів України не можуть вчасно оформити ліцензії на пальне, оскільки не мають повного комплекту документів.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на Економічну правду”, до 1 липня аграрії повинні були отримати ліцензії на зберігання пального на своїй території. Для цього їм треба отримати мінімум 16 дозволів у п’ятьох структурах. На порушників чекають штрафи від 500 тис. грн до 1 млн грн. Штрафи планувалося ввести з 1 липня, однак Верховна Рада відтермінувала каральну частину до 1 січня 2020 року.

Зазначається, що ліцензія видається на п’ять років. Для її отримання потрібно взяти дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки, якими є зберігання, транспортування горючих рідин, маса котрих дорівнює або перевищує 5 тис. тонн.

Для отримання цього дозволу фермер має подати до Держпраці висновок експертизи про стан охорони праці та безпеки промислового виробництва суб’єкта господарювання, а чиновники повинні підтвердити спроможність компанії виконувати небезпечні роботи.

Проте фермери, які протягом року отримують менше 10 тис. куб м пального, можуть зіткнутися з труднощами при отриманні дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки, а відтак – і ліцензії на зберігання пального.

Висновок експертизи, що надається до територіального органу Держпраці, коштує 8−25 тис. грн. Про вартість обладнання, яке потрібно встановити, аграрії поки нічого не знають: усі зайняті паперовою роботою.

“До цього руки ще не дійшли. Сподіваємося, восени парламент скасує ліцензування. На нашу думку, в цьому нема жодного сенсу”, – розповів представник одного з агрохолдингів.

Джерело: “ПроАгро Груп”

Матеріали до теми


Проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду на 2025 рік
Інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю) сформовано проєкт плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на ...
Пропонують посилити контроль за додержанням законодавства про працю
СПО профспілок оприлюднено проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та внесення зміни ...
Роль комунікації між наглядовими органами та підприємцями щодо забезпеченні безпеки продукції
Комунікація між органами ринкового нагляду та суб’єктами господарювання є важливим елементом забезпечення відповідності продукції встановленим стандартам і вимогам безпеки. Ефективна ...