Що таке знак відповідності технічним регламентам та яка відповідальність за його відсутність?


Що таке знак відповідності технічним регламентам та яка відповідальність за його відсутність?

Цей знак є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, що діють на території України відносно продукції певної категорії. Він належить державі. Форма, опис, правила та умови його нанесення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184.

Опис знака відповідності технічним регламентам

  1. Знак відповідності технічним регламентам (далі — знак відповідності) має форму незамкненого з правого боку кола, усередині якого вміщено стилізоване зображення трилисника. Довжина розриву кола становить 0,22 його загальної довжини (або 80 градусів).
  2. Зображення знака відповідності може бути плоским або рельєфним і виконується двома контрастними кольорами.
  3. Висота знака відповідності не може бути менш як 5 міліметрів, якщо інше не передбачено відповідним технічним регламентом.
  4. У разі зменшення або збільшення розміру знака відповідності повинні бути дотримані пропорції його форми.

Правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам

  1. Знак відповідності наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.
  2. Знак відповідності наноситься перед уведенням продукції в обіг. Знак відповідності може супроводжуватися піктограмою або будь-яким іншим знаком, що вказує на особливий ризик або використання.
  3. Знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначеного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва, у форматі UA.TR.YYY або YYY, де:
    • UA — умовне позначення України латинськими літерами;
    • TR — умовне позначення, яке означає, що орган з оцінки відповідності призначено на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів;
    • YYY — ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.
  4. Ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності наноситься таким органом або за його вказівкою виробником чи уповноваженим представником.

Відповідальність

У разі нанесення знака відповідності із порушенням вимог або його відсутності орган ринкового нагляду приймає рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів щодо приведення у відповідність та вимагає від відповідного суб’єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення невідповідності.

За невиконання рішення застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу — у розмірі 34 000 гривень.

Джерело: Управління Держпраці

Матеріали до теми


Посібник для роботодавців про працевлаштування осіб з інвалідністю
Конфедерація роботодавців України підготувала для роботодавців практичний посібник «Працевлаштування осіб з інвалідністю». У Посібнику простими і зрозумілими словами описано всі етапи ...
Що повинно бути виконано до початку основних будівельно-монтажних робіт
Замовник за 30 робочих днів до початку основних будівельно-монтажних робіт зобов’язаний повідомити територіальний орган Держпраці про дату початку робіт за ...
Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових
Триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Однак зібране зерно треба зберегти. Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів ...
Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану: рекомендації для роботодавців
Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинниками чи робіт, пов’язаних із підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з ...