Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових


Про вимоги безпеки й охорони праці під час післязбиральної обробки та зберігання зернових

Триває збирання врожаю ранніх зернових культур. Однак зібране зерно треба зберегти. Технічний стан обладнання зернових токів, зерноочисних агрегатів, зерноочисно-сушильних комплексів спеціалізованих насіннєочисних підприємств, цехів і дільниць має відповідати вимогам експлуатаційної документації. Зокрема, розміщуючи обладнання на виробничому майданчику чи в зерносховищі, слід забезпечити зручність і безпеку обслуговування та можливість евакуації працівників в аварійних ситуаціях. Інтервал між обладнанням у зоні обслуговування має бути 0,8-1,0 м, а ширина проїзду в зерносховищах – на 1,4 м більше від ширини навантажувальних засобів (прохід для людей – 0,7 м з кожного боку).

Візуальна й звукова сигналізація має забезпечувати надійний і зрозумілий зв’язок для безпечних сумісних дій персоналу, зокрема, в темний час доби. Під час технічного обслуговування зерноочисних машин й обладнання необхідно зупинити їх і відключити напругу, а на рубильниках і пускачах вивісити плакат «Не вмикати! Працюють люди». Після закінчення технологічних регулювань і технічного обслуговування машин і обладнання захисні огородження мають бути встановлені на свої місця. Експлуатувати машини й обладнання без захисних огороджень не дозволяється.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «WorkSafe.UA. Безпека та здоров’я на роботі»

Світильники мають бути герметичними, а електродвигуни –  вибухобезпечними, з відповідним захистом. На розподільному щиті зернотоку, агрегату, комплексу необхідно встановлювати загальні апарати, які відключають живлення всіх електроустановок. Переміщувати електрифіковані машини на інше робоче місце слід проводити, коли рубильник або автомат вимкнені, а живильний дріт від’єднаний. Довжина живильного кабелю самохідних машин має бути більшою за максимально можливий шлях переміщення машини. Не можна допускати, щоб він був на шляху руху машин. Підключення двох і більше машин до одного рубильника не дозволяється.

Добірка основних документів з охорони праці і пожежної безпеки для підприємства
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Післязбиральну обробку зерна в приміщеннях зерносховищ дозволено виконувати лише за умови наявності окремих спеціальних відділень для протруєння, очищення, сушіння та зберігання зерна, оснащених системою аспірації. В механізованих зернових складах, зокрема, обладнаних аерожолобами, над випускними отворами на конвеєр по їх центру треба встановлювати вертикальні колони для захисту працівників від затягування у воронку. Не дозволяється використовувати для протруювання насіння обладнання, агрегати, комплекси й токи, призначені для післязбирального доробляння та зберігання продовольчого та фуражного зерна. В місцях, де проводиться консервування зерна та зберігаються хімічні консерванти, заборонено їсти, палити та користуватися відкритим вогнем.

Не буде зайвим іще раз звернути увагу працівників на те, що невиконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці може призвести до травмування, а керівників сільськогосподарських підприємств – на те, що слід не тільки вчасно зібрати й зберегти урожай, а й подбати про безпеку людей, які виконують ці роботи.

Джерело: Управління Держпраці

Посібник «Організація охорони праці у ФОП: практичний гайд» (оновлена версія)

Матеріали до теми


Щодо організації виконання робіт підвищеної небезпеки під час воєнного стану: рекомендації для роботодавців
Під час виконання робіт з небезпечними та шкідливими виробничими чинниками чи робіт, пов’язаних із підвищеним виробничим ризиком, нормативно-правовими актами з ...
Щодо безпеки праці під час зберігання та застосування мінеральних добрив
Мінеральні добрива є важливою складовою сучасного сільського господарства, але їх неправильне зберігання та використання може становити серйозну небезпеку для здоров’я ...