Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи може пільгова пенсія бути призначена без атестації робочих місць?

Велика Палата Верховного Суду постановою від 19 лютого 2020 року у справі № 520/15025/16-а підтримала рішення судів першої та апеляційної інстанцій, згідно з якими проведення атестації робочих місць за умовами праці та її своєчасність не залежить від працівників і не може позбавити громадян їх конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсій за віком на пільгових умовах.

У цій справі позивач отримав відмову від відповідача — управління Пенсійного фонду щодо призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Причиною була відсутність необхідного пільгового стажу за Списком № 2. Так, до пільгового стажу роботи позивача не було зараховано період роботи на посаді шліфувальника абразивними кругами сухим способом через те, що атестація робочого місця не проводилась.

Суди визнали неправомірними дії управління ПФУ, зобов’язали відповідача зарахувати зазначений період роботи до пільгового стажу та призначити пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 2 з дня звернення за пенсією.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин