Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

ЗІЗ

Повернутися до переліку ЗІЗ
ЗІЗ

Сірі лінзи — нововведення для поліпшеної передачі кольору

uvex — успішний постачальник засобів захисту провідним спортсменам світу, які довіряють цим продуктам. Це демонструє важливість правильного вибору засобів захисту для досягнення успіху. Як і в спорті, робоче місце на промисловому підприємстві також висуває особливі вимоги до людини і засобів індивідуального захисту. Надзвичайно важливо усвідомлювати, що саме засоби індивідуального захисту (далі — ЗІЗ) захистять тебе у критичний момент.

Газозварювання — один з широко розповсюджених технологічних процесів, який застосовується під час ремонту, відновлення, плавки, різання і напайки металів. Він характеризується плавним і повільним нагріванням металу. Для цього потрібне простіше обладнання, ніж для більшості способів електрозварювання. І ЗІЗ для газового зварювання потрібні спеціальні.

uvex — один з лідерів у розробці засобів захисту зору — пропонує різноманітні моделі для газового зварювання.

Чому це важливо

Небезпека ураження очей під час проведення зварювальних робіт диктує необхідність підбору адекватних засобів захисту. Наприклад, британська компанія Westermans, що спеціалізується на зварювальних роботах і зварювальному обладнанні, досліджувала статистику травматизму зварників, які працюють у будівельній галузі. Серед найбільш частих поразок (31%!) виявилися ураження рук і очей. І якщо руки після травм з високою ймовірністю можна привести у первинний стан, то очі — тонкий орган, охороняти який необхідно особливо, адже наслідки ушкоджень можуть бути дуже сумні.

Очі — це найважливіший і водночас найбільш чутливий з органів почуттів. Приблизно на 85–90% ми сприймаємо світ саме візуально. Захисні пристосування, еволюції надані людині природою (вії, сльози, повіки, рефлекс моргання кліпання), при роботі на виробництві не рятують.

ЗІЗ потрібні, якщо ризики для співробітників не можуть бути повністю усунені за допомогою технічних і експлуатаційних процедур. Законодавство передбачає, що роботодавці зобов’язані аналізувати небезпеки на робочому місці і за необхідності забезпечувати працівників засобами захисту.

Стандарти і норми

У процесі зварювання і різання металу виробляється інтенсивне ультрафіолетове (далі —УФ) та інфрачервоне (далі — ІЧ) випромінювання. Воно непомітне оку, але може його травмувати.

Щоб захистити очі:

 • у зварювальних окулярах використовуються фільтри різного ступеня затемнення, щоб можна було дивитися на метал, що інтенсивно світиться в процесі зварювання;
 • зварювальні окуляри мають механічний захист від частинок і скалок розплавленого металу, що летять з високою швидкістю, а також від іскор.

Вимоги для ЗІЗ із захисту очей прописані в європейському стандарті EN 166 (EN 169 для індивідуального захисту очей). Цей стандарт зобов’язує власників компаній дотримуватися правил техніки безпеки і державних директив з охорони праці.

Покриття infradur і infradur plus

Для лінз газозварювальних окулярів uvex розробив спеціалізовані захисні покриття:

 • uvex infradur:
  • з обох сторін захищає лінзу від подряпин;
  • до мінімуму знижує ризик пошкодження зварювальними іскрами;
 • uvex infradur plus:
  • із внутрішнього боку захищає лінзу від запотівання, із зовнішнього — від подряпин;
  • до мінімуму знижує ризик пошкодження зварювальними іскрами.

Колір лінз

Довгий час більшість виробників окулярів для газозварювання пропонували лінзи, світлофільтр яких мав зелений колір. Вони дають змогу досить добре захистити зір, але мають недолік — погану передачу кольорів від червоного до синього і від зеленого до синього. Для зручності (що особливо важливо, якщо працювати треба довго) і більш точного контролю робочої зони uvex ввів в асортимент моделі з сірими лінзами.

Переваги сірих лінз

Нові моделі окулярів з сірими лінзами з покриттям uvex infradur plus: захищають від УФ і ІЧ випромінювання; не спотворюють кольори.

uvex 9161

Зручні панорамні відкриті газозварювальні окуляри з полікарбонату з вбудованим надбровним захистом забезпечують широкий кут огляду. М’які подушечки на кінцях дужок і індивідуальне регулювання за допомогою змінної довжини дужок (4 позиції) гарантують зручну і надійну посадку на обличчі. uvex 9161 зручно використовувати спільно з коригуючими окулярами. Є можливість вибору з 4 варіантів, що відрізняються ступенем затемнення.

Покриття uvex infradur — це:

 • нова технологія фільтрів;
 • захист від УФ і ІЧ випромінювання;
 • покращене розпізнавання кольорів;
 • лінза з обох боків захищена від подряпин;
 • до мінімуму знижує ризик пошкодження зварювальними іскрами і від вварювання бризок розплавленого металу.

uvex ultravision 9301

Зручні газозварювальні окуляри з широким кутом огляду підходять для використання з більшістю моделей коригуючих окулярів.

Основні переваги:

 • щільне прилягання і відсутність точок тиску;
 • ергономічна форма;
 • широка еластична стрічка;
 • вентиляційна система, яка забезпечує комфорт досить довго.

Покриття uvex infradur plus — це:

 • з внутрішнього боку сіра лінза захищена від запотівання, із зовнішнього — від подряпин;
 • захист від УФ і ІЧ випромінювання;
 • повне розпізнавання кольорів;
 • до мінімуму знижує ризик пошкодження зварювальними іскрами;
 • затемнення — 5.
Удосконалена модель

uvex ultravision 9301.145 — це удосконалена модель з сірої лінзою. Вона має маркування механічної міцності «B», що на один рівень вище порівняно з аналогічною моделлю ultravision із зеленою лінзою!

Ці окуляри можуть бути рекомендовані для тривалих робіт у складних умовах і в незручних робочих позах.

uvex ultrasonic flip-up 9302

Відкидна затемнена лінза дозволяє спростити роботу і заощадити час при зміні операцій. Якщо зварювальні роботи поки не плануються, затемнену лінзу можна зняти і залишити в чохлі. Окуляри забезпечують високу механічну міцність — «B» (120 м/с). Корпус гарантує захист очей збоку навіть за використання коригуючих окулярів. Водночас нова сіра лінза дає змогу відмінно розпізнавати кольори.

Унікальне покриття відкидної частини uvex infradur виключає вплив іскор і бризок розплавленого металу.

Прозора внутрішня лінза з покриттям uvex supravision excellence:

 • з внутрішнього боку має стійкість до запотівання;
 • з зовнішнього боку захищає від подряпин і впливу хімікатів.
Переваги затемнених лінз

Властивості лінз з покриттям uvex supravision excellence зберігаються навіть після багаторазового очищення. Завдяки нанотехнології лінзи легко очищаються і менше схильні до забруднень.

М’які матеріали дають змогу використовувати окуляри з респіраторами та іншими ЗІЗ. Широка резинка легко регулюється за розміром.

Є можливість вибору з двох варіантів, що відрізняються ступенем затемнення.

Рекомендовані для висококваліфікованих зварників, котрі виконують особливо відповідальні, складні роботи.

Зберігання та догляд

Щоб окуляри служили довго й надійно, за ними треба доглядати. uvex пропонує різні допоміжні аксесуари: кілька чохлів різної конструкції, серветки для чищення та станцію з догляду за окулярами.

Працюйте безпечно і з комфортом!

За інформацією ТОВ «Восток-Сервіс»

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!Розсилка новин