Бути, а не здаватися! Як уникнути переохолоджень і залишитися помітним, працюючи на вулиці в сутінках


Бути, а не здаватися! Як уникнути переохолоджень і залишитися помітним, працюючи на вулиці в сутінках

Осінь і весна, як правило, найбільш дощові пори року в більшості регіонів України. Опади, вітер, низькі температури викликають великий дискомфорт у всіх, хто працює на відкритому повітрі. Робочі місця стають брудними і затопленими, матеріали — слизькими. Вологий одяг і тіло протягом тривалого робочого дня не тільки викликають дискомфорт, але й стають причиною простудних захворювань. Крім того, в осінньо-зимовий період досить короткий світловий день, тож кілька годин людям доводиться працювати в сутінках. Відтак, якщо співробітники мають працювати на відкритому повітрі, їх слід належним чином одягати в правильний спецодяг.

Захист працівників від холоду в нашій країні регламентується цілим рядом стандартів. Він має бути багатофункціональний — враховувати не лише погані погодні умови, а й увесь набір захисних властивостей, що необхідні для кожної спеціальності. Тому при створенні одягу для захисту від знижених температур необхідно орієнтуватися на цілий ряд критеріїв і вимог, які будуть регламентувати різні захисні властивості. Зокрема, існує робочий одяг для захисту від:

  • знижених температур;
  • води;
  • вітру;

а також спеціальний одяг підвищеної видимості.

Оптимальним рішенням для виготовлення такого одягу є тканини зі спеціальними покриттями і мембранами, що дозволяють забезпечити захист від поганих погодних умов і надати одягу необхідних властивостей, наприклад, сигнальних чи з необхідним рівнем захисту від вітру і води.

Portwest PWR — максимально водонепроникні, повітропроникні і вітрозахисні характеристики

Серія преміального одягу Portwest PWR™ високої видимості створена з сучасних високоефективних водонепроникних і повітропроникних тканин., Базова тканина цього одягу була спроектована з використанням інноваційних технологій таким чином, щоб створити технічний бар’єр проти атмосферних умов, забезпечуючи максимальну водонепроникність, добрий доступ повітря та захист від вітру. За своїми показниками ця мікропориста тканина набагато перевершує сучасні вимоги класу 3:3 (найвищий рівень захисту згідно стандарту EN 343). І водночас вона дуже еластична, забезпечує виняткову гнучкість для користувача. Зовнішня поверхня тканини оброблена речовиною Texpel™ для захисту від впливу води, бруду, жирів і масел.

  • НАДЗВИЧАЙНА ВОДОНЕПРОНИКНІСТЬ

Одяг Portwest PWR™ витримує гідростатичний тиск понад 11 000 мм, що еквівалентно тиску більш ніж 11 м водяного стовпа! (EN 20811:1992, ISO 811:1981. Визначення стійкості до проникання води. Випробування під гідростатичним тиском).

  • ВИСОКА ЕФЕКТИВНІСТЬ

Ефективність захисту від опадів перевіряється наступним чином: одяг розміщується на чутливих до даних записуючих манекенах і піддається моделюванню впливу опадів 450 л/м2/г протягом мінімум години. За результатами таких випробувань усі предмети одягу Portwest PWR™ набагато перевершують загальновизнаний рівень (EN 14360. Захисний одяг. Методи випробування готового одягу. Динамічний вплив інтенсивних опадів).

  • ПОВІТРОПРОНИКНІСТЬ понад 50 000 г/м2/24 г

Працюйте з комфортом: чим вищий показник повітропроникності тканини в г/м2/24 г, тим кращий обмін повітря вона забезпечує (JIS L1099:2012. Метод визначення проникності водяної пари B1). Одяг Portwest PWR™ досягає найвищого рівня повітропроникності.

  • ЗНОСОСТІЙКІСТЬ у 12 разів перевищує вимоги стандарту

Висока міцність на розтягування: одяг Portwest PWR™ перевищує прийняту стандартну вимогу 100n warp і weft EN ISO 20471:2013.

Майбутнє робочого одягу

Сьогодні на ринку представлена велика різноманітність сигнального спецодягу, що відрізняється кольором, кількістю нанесених світловідбиваючих елементів, тканиною, вартістю. Однак далеко не кожен одяг забезпечує високий рівень захисту, що може позначитися на зниженні безпеки людини в робочих умовах. Тому не варто довіряти дуже дешевій продукції, оскільки вона, як правило, не відповідає вимогам державних стандартів і не найкраще виявляє себе на практиці.

Щоб уникнути переохолоджень, важливо, щоб одяг був вітро- і водонепроникний, але водночас міг «дихати». Без такого одягу людина в умовах дощів, штормів, снігопадів промокає, що призводить до швидкого переохолодження і може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Світові виробники у галузі безпеки невпинно працюють над тим, щоб створити нове покоління непромокаючого одягу з високими захисними характеристиками. Вони вже помітно еволюціонували порівняно з базовою концепцією — дні важких плащів з ПВХ пішли в минуле. Сучасні виробники роблять усе для того, щоб працівник у будь-яких умовах почувався комфортно, рухався вільно і міг працювати з повною віддачею.

Сучасний робочий одяг Portwest PWR™ поєднує високі захисні властивості, спортивні напрями, тенденції та функції сучасного крою і підвищену комфортність

Цей одяг розроблений з використанням високоякісних тканин для забезпечення комфорту працівників у найрізноманітніших галузях промисловості.

Працюйте безпечно і з задоволенням!

За інформацією ТОВ «Восток-Сервіс»

Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Переконайтеся, що ви передплатили журнал і вся необхідна інформація є під рукою!

Матеріали до теми


За чий рахунок працівники забезпечуються ЗІЗ?
Для забезпечення безпеки та захисту здоров’я працівників роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання (забезпечення працездатності ...
Які вимоги до забезпечення засобами індивідуального захисту працівників житлово-комунального господарства
Роботодавець зобов’язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до нормативно-правових актів з ...
У яких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників засобами індивідуального захисту: коментар Держпраці
Відповідно до статті 8 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-XII «Про охорону праці», на роботах із шкідливими ...
Алгоритм організації усунення небезпечних виробничих факторів
Для усунення небезпечних виробничих факторів рекомендується дотримуватися таких універсальних заходів: Ідентифікація ризиків: регулярно проводити оцінку виробничих процесів, щоб виявити потенційні ...