Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Затверджено Загальнодержавну соціальну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища

На пленарному засіданні Верховної Ради України 4 квітня 2013 р. розглянуто проект Закону України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014–2018 роки». Програма розроблена на виконання статей 4, 19, 32 та 33 Закону України «Про охорону праці» та Плану заходів Генеральної угоди на 2010–2012 роки.
З доповіддю виступив перший заступник голови Держгірпромнагляду України Віктор Шайтан, який зазначив, що метою прийняття законопроекту є комплексне розв’язання проблем у сфері охорони праці, формування сучасного безпечного та здорового виробничого середовища, мінімізація ризиків виробничого травматизму, професійних захворювань та аварій на виробництві, що сприятиме сталому економічному розвитку країни.
Заходи Програми спрямовані на підвищення ефективності системи управління охороною праці; застосування інноваційних технологій у сфері охорони праці та промислової безпеки; підвищення рівня культури безпеки праці; удосконалення системи державного нагляду та громадського контролю за додержанням вимог законодавства про охорону праці та промислову безпеку.
Віктор Шайтан наголосив на тому, що виконання відповідних заходів Програми забезпечить соціальний і економічний стан захищеності працівників. В результаті виконання Програми слід очікувати збереження здоров’я та життя трудового потенціалу країни, забезпечення скорочення соціальних і економічних втрат від негативних наслідків на виробництві та сталого зростання національної економіки загалом. Зокрема, у 2018 році очікується зниження коефіцієнта частоти виробничого травматизму із смертельним наслідком до 0,033.
Закон України «Про затвердження Загальнодержавної соціальної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2014–2018 роки» був прийнятий за основу та в цілому.

Прес-служба Держгірпромнагляду України

Читайте такожРозсилка новин