Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Затверджено перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесено зміни до Порядку отримання документів дозвільного характеру

10 лютого 2021 року в газеті «Урядовий кур’єр» опубліковано постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 03.02.2021 р. № 77 (далі — Постанова № 77).

Зазначеною постановою внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства» від 25.08.2010 р. № 725 і «Про затвердження Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки» від 26.10.2011 р. № 1107 (далі — Постанова № 1107), а також затверджено Перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Після набрання чинності постанови роботодавці повинні будуть отримувати дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначені у групі А Постанови № 1107 та Постанови № 77. Дозволи будуть видаватися на 30 видів робіт підвищеної небезпеки та на 10 видів обладнання підвищеної небезпеки.

На підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці будуть здійснюватися роботи підвищеної небезпеки, та експлуатуватися машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, зазначені у групі Б Постанови № 1107 та Постанови № 77. Всього декларуванню підлягатиме виконання 24 видів робіт підвищеної небезпеки та 11 видів обладнання.

Змінено форму декларації та встановлено з яких підстав органи Держпраці повертають документи без розгляду.

Обов’язковим є заповнення всіх полів, зазначення робіт підвищеної небезпеки та машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, відповідно до вимог, встановлених Порядком видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та Переліком машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Слід зазначити, що декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, видані до набрання чинності Постанови № 77, є чинними до внесення змін до таких декларацій.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин