Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Запроваджено штрафи за перешкоду пожежним перевіркам

Верховна Рада на засіданні 30 березня ухвалила зміни до КУпАП та Кримінального кодексу щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки та встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки (проекти № 3931, № 4157).

Запроваджується адміністративна відповідальність за створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб ДСНС, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок, у вигляді штрафу від ста до двохсот НМДГ (1700–3400 грн). Вчинене повторно протягом року — штраф від двохсот до трьохсот НМДГ (3400–5100 грн).

Законом надано можливість суддям районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судів розглядати справи про адміністративні правопорушення та надано право поліцейським та посадовим особам ДСНС складати протоколи про адміністративне правопорушення.

Також внесено зміни до статей 175, 183, 188-8, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів, зокрема за:

  • завідомо неправдивий виклик спеціальних служб — штраф від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850–3400 грн). Було від 51–119 грн.
  • невиконання приписів, розпоряджень чи постанов ДСНС — штраф на посадових осіб та ФОП від ста до двохсот НМДГ (1700–3400 грн), а вчинене повторно протягом року — від двохсот до трьохсот НМДГ (3400–5100 грн). Було попередження або накладення штрафу на громадян від 0,5 до 7 НМДГ і на посадових осіб — від 2 до 10 НМДГ.

Законом внесено зміни до статті 270 Кримінального кодексу, якою запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі — штраф від однієї тисячі до чотирьох тисяч двадцяти НМДГ або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин