Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Медичні огляди водіїв: хто проводить?

У закладі є декілька водіїв. Хто та як саме має проводити медичні огляди таких робітників до початку рейсу?

Зверніть увагу, що на сьогодні чинним є Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затверджене спільним наказом МОЗ і МВС від 31.01.2013 р. № 65/80. Відповідно до цього Положення медичні огляди розподіляються на попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові, а також позачергові огляди.

Попередній, періодичний та позачерговий медогляди проводяться в закладі охорони здоров’я медичною комісією. До складу комісії входять: лікар-терапевт (голова комісії), лікар-невропатолог, лікар-отоларинголог, лікар-офтальмолог, лікар-хірург.

Проведення щозмінних передрейсових і післярейсових медоглядів водіїв автотранспортних засобів здійснюється у відведеному спеціальному приміщенні. Приміщення має бути оснащене відповідно до «Табеля оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів». Щозмінний передрейсовий медогляд проводиться для водіїв автотранспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс.

Щозмінні передрейсові та післярейсові медичні огляди водіїв автотранспортних засобів проводяться в індивідуальному порядку. Під час огляду присутність сторонніх осіб забороняється.

Під час проведення медогляду медпрацівник: здійснює опитування водія щодо його самопочуття, настрою, тривалості сну, наявності або відсутності скарг на стан здоров’я; звертає увагу на те, як обстежуваний заходить до кабінету, на характер ходи, його зовнішній вигляд та поведінку, уважно оглядає стан шкіри водія, наявність подряпин, синців, розчухів, слідів від ін’єкцій, почервоніння або блідість шкіри тощо. Температура тіла вимірюється за наявності об’єктивних показників. Перевіряється наявність симптомів гострого захворювання або загострення хронічного захворювання, на що може вказувати підвищення температури тіла понад 37,2 °С, скарги на погане самопочуття, загальну слабкість, головний або зубний біль, гострі болі очей, болі в ділянці вуха, грудної клітки, черевної порожнини тощо.

Під час огляду обов’язково вимірюють артеріальний тиск та частоту скорочень серця.

Джерело: Баланс-БюджетРозсилка новин