Законодавство: країну походження товару будуть визначати по-новому


Законодавство: країну походження товару будуть визначати по-новому

У парламенті групою народних депутатів, зокрема Д. Гетманцевим, зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю» (від 14.07.2023 р. №5353-д).

Серед змін, які хочуть внести до МКУ, ключовою є викладення в новій редакції розділу ІІ цього Кодексу «Країна походження товару».

Безпека праці у воєнний час: відповіді на актуальні питання — тематичне видання від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека» • 067-317-5886

У новій редакції будуть включені такі положення Митного кодексу Європейського Союзу:

  • мета визначення непреференційного походження товарів;
  • особливості визначення походження приладдя, запасних частин та інструментів, нейтральних елементів і пакування;
  • перелік товарів, повністю вироблених у цій країні;
  • критерії достатньої переробки товарів, що виробляються з використанням матеріалів іноземного походження;
  • перелік простих операцій;
  • порядок перевірки митними органами сертифікатів про походження товарів (у тому числі електронних сертифікатів про походження) після завершення митного оформлення.

Також нормами доопрацьованого проекту врегульовуються питання, направлені на забезпечення виконання чинних міжнародних угод про вільну торгівлю в умовах російської агресії шляхом застосування правил прямого транспортування товарів із країни їхнього походження через території третіх країн, за винятком держави-агресора.

Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Замовити: 0 (800) 219-977

Крім цього, встановлені вимоги до операцій з такими товарами та наведено перелік документів, які потрібні підприємствам для підтвердження перебування товарів під митним контролем у країнах транзиту.

У разі ухвалення цей Закон набере чинності з дня його опублікування.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

  • про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
  • про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Що таке ветеранська політика у трудових відносинах
СПО профспілок оприлюднено законопроєкт «Про основні засади державної ветеранської політики щодо ветеранів / ветеранок російсько-української війни, ветеранів / ветеранок, які мають особливі ...
Нове Типове положення про навчання з охорони праці діє з 25 жовтня 2024 року
Набув чинності наказ Мінекономіки від 29 серпня 2024 року № 22778, яким затверджено зміни до додатка 4 до Типового положення про порядок проведення навчання ...
МОЗ хоче впровадити нові підходи до оцінки функціональності людини: в роботу МСЕК вносять зміни
Замість медико-соціальної експертизи буде новий процес – оцінювання повсякденного функціонування людини. Міністерство охорони здоров’я України пропонує реформувати роботу медико-соціальних експертних ...