Атестація проводиться на виконання вимог Закону України «Про охорону праці» (ст.7, 13) згідно з Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 №442, і відповідно до Методичних рекомендацій щодо проведення атестації робочих місць за умовами праці, затверджених постановою Міністерства праці України і Головним санітарним лікарем України від 01.09.1992 №41.
Лист Міністерства соціальної політики України від 29.01.2015 №30/13/116-15 наголошує, що чергова атестація має бути завершена до закінчення терміну дії попередньої атестації для зарахування періодів роботи працівників, що перевищують 5-річний період.
Відповідно до пункту 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років.
Отже, для організації та проведення атестації керівник підприємства видає наказ, в якому:
— зазначаються основа та завдання атестації;
— затверджуються склад, голова і секретар постійно діючої атестаційної комісії, визначаються її повноваження;
— визначаються терміни і графіки проведення підготовчих робіт у структурних підрозділах;
— визначаються проектні чи науково-дослідні установи для науково-технічної оцінки умов праці й участі в розробці заходів щодо усунення шкідливих виробничих факторів. За результатами атестації складається перелік:
— робочих місць, виробництв, робіт, професій і посад, працівникам, яким підтверджено право на пільги і компенсації, передбачені законодавством, а також за рахунок коштів організації Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ;
— робочих місць з несприятливими умовами праці, на яких необхідно здійснити першочергові заходи щодо їх покращення.
Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника.
Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці в Рівненській області.