Як ми знаємо, суміщення – це виконання працівником на тому самому підприємстві водночас зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткових функцій за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи в робочий час без зміни його тривалості.
Проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медогляди осіб віком до 21 року, визначає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21 травня 2007 року № 246.
Раніше писали: Як продовжити дію довідки про інвалідність і право на отримання виплат на період воєнного стану?
За чинним законодавством, роботодавець організовує проведення лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників з метою визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, і подає ці дані відповідному територіальному органу Держпраці.
Посадові особи територіального органу Держпраці за участю представника первинної профспілкової організації або уповноваженої працівниками особи підприємства визначають категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду та складають Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду.
Раніше писали: Чи можна проводити медогляд без атестації робочих місць за умовами праці
При визначенні категорій працівників, якщо на робочих місцях, на яких працівник виконує роботи як за основною професією (посадою) так і за суміщенням, підтверджені шкідливі та (або) важки умови праці та (або) роботи, для виконання яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд, то дані професії (посади) заносяться в Акт визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам.
У такому випадку працівнику необхідно проводити медичний огляд за двома професіями (посадами).
Перша психологічна допомога в разі виникнення НС. Кому та як саме варто допомагати — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Управління Держпраці
Спецвипуск № 1, 2023
- Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
- Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
- Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя