Чи можна проводити медогляд без атестації робочих місць за умовами праці


Чи можна проводити медогляд без атестації робочих місць за умовами праці

Процедуру проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, медичному огляді осіб віком до 21 року визначає Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затверджений наказом МОЗ від 21.05.2007 № 246 (далі — Порядок).

На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників, узгоджує їх у Держпраці. Один примірник списку надає до закладу охорони здоров’я для проведення медоглядів.

Обов’язкові медичні огляди: участь, контроль, відповідальність — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Щоб скласти цей Акт, необхідно провести атестацію робочих місць за умовами праці, за якою визначають наявність шкідливих факторів на робочих місцях і необхідність проведення медоглядів.

Тобто без атестації робочих місць підприємство не можете пройти процедуру погодження списків у Держпраці та провести медогляди відповідно до вимог чинного законодавства.

 

Чи зобов’язаний проходити щорічно медогляд керівник енергослужби водоканалу — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

Але додаток 5 до Порядку визначає перелік робіт, для виконання яких працівник обов’язково має пройти попередній (періодичні) медичний огляд.

Тобто якщо на підприємстві виконують роботи, що зазначені у цьому додатку, підприємство у будь-якому випадку повинно провести попередні медогляди працівників, які задіяні на цих роботах.

АУДИТ ОХОРОНИ ПРАЦІ — незалежна комплексна перевірка підприємства на відповідність законодавству України
Для довідок: (067) 317-58-86  E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Джерело: Управління Держпраці


«Атестація робочих місць — на відповідність НПА з охорони праці + практичний кейс, як визначити на яких робочих місцях і як проводити таку атестацію, щоб уникнути штрафів»

  • про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
  • як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
  • про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.

Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Затверджено перелік документів для проходження медико-соціальної експертизи
Внаслідок війни збільшується кількість людей, які потребують встановлення інвалідності, значну частину серед них складають військовослужбовці. У зв’язку з цим визначено ...