З початку року аграрії вже використовують понад 150 тис. га розмінованих земель


З початку року аграрії вже використовують понад 150 тис. га розмінованих земель

Понад 150 тис. га ріллі, обстеженої, очищеної чи розмінованої саперами вже використовується аграріями. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко під час тематичної конференції на виконання домовленостей, досягнутих на Глобальному саміті миру, що відбулася в онлайн-форматі за участі керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака. До заходу, присвяченому реалізації пункту Формули миру «Продовольча безпека» долучилися представники 75 країн-партнерів і міжнародних організацій із різних регіонів світу, Уряду України та Офісу Президента України.

Як підкреслила Юлія Свириденко, очищення та повернення в експлуатацію цінних сільгоспземель — одне з ключових завдань Уряду для посилення продовольчої безпеки у світі.

Читайте також: Фермерам, які розміновуватимуть сільгоспземлі, Уряд компенсуватиме 100 % від вартості розмінування

«Завдяки підтримці партнерів ми посилюємо спроможності у сфері протимінної діяльності. На сьогодні в Україні працює 51 сертифікований оператор. Щоб прискорити очищення земель Уряд компенсує аграріям витрати на розмінування. Маємо вже 137 заявок на компенсацію розмінування земель загальною площею в понад 17 тисяч гектарів. У жовтні у Швейцарії відбудеться конференція з розмінування і ми очікуємо на подальшу підтримку партнерами наших зусиль», — сказала Юлія Свириденко.

 

Важливий напрямок — безпека судноплавства

Як розповіла Юлія Свириденко, Україна й надалі залишається одним з гарантів продовольчої безпеки у світі, завдяки тому, що змогла відновити шляхи постачання українського продовольства через порти Великої Одеси. Зокрема, в сезоні 2023/2024 року Україна:

  • експортувала в цілому 69,86 млн тонн зернових, насіння олійних культур та олій. Наприклад, експорт кукурудзи зріс (порівняно з 2022 /2023 р.) на 0,8%, пшениці — на 9%, соняшнику — на 22,8%.
  • постачала сільгосппродукцію до 39 країн Африки. Експорт пшениці до Африки зріс на 40,6%, соняшникової олії на 153,1%.
  • збільшила експорт з портів в сотні разів в порівнянні з вереснем 2023 року. За перше півріччя 2024 року порти Одеса, Південний та Чорноморськ перевалили 47,2 млн тонн вантажів завдяки стабільності навігації.

Також триває робота в межах ініціативи «Зерно з України». Зокрема 27 серпня Україна відправила судно, яке доставить кукурудзу до Малаві та Мозамбіку.

Раніше писали: Мінекономіки підтримує проєкти громадського сектору та бізнесу, спрямовані на розмінування

При цьому Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України зазначила, що росія й далі намагається зруйнувати портову інфраструктуру нашої країни.

«Тому ми продовжуємо нашу роботу із партнерами щодо захисту основних принципів свободи судноплавства», — підкреслила Юлія Свириденко.

Джерело: Урядовий портал

Комплект «Журнал «Охорона праці і пожежна безпека» + курс «Охорона праці від А до Я»

Матеріали до теми


Чи можуть «домашні» вітрогенератори стати альтернативою сонячним панелям взимку
Які є плюси та мінуси в «енергії вітру» Третій рік поспіль українці активно закуповують сонячні панелі. Але їх продуктивність взимку ...