З 01 липня набуде чинності новий порядок розслідування нещасних випадків


З 01 липня набуде чинності новий порядок розслідування нещасних випадків

Нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві була затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337 та набуде чинності 01.07.2019.

Дія документу розширена на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб-підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору та ін.

Відповідно до нового Порядку рішення щодо визнання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) пов’язаними чи не пов’язаними з виробництвом приймається комісією (спеціальною комісією) шляхом голосування простою більшістю голосів. У разі рівної кількості голосів членів комісії голос голови комісії є вирішальним.

Також з 01 липня вступає у силу строк давності для розслідування нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, який становитиме три роки з дня їх настання. Водночас, у разі встановлення факту нещасного випадку рішенням суду, розслідування проводиться незалежно від дати їх настання.

Читайте докладніше: Про особливості застосування нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

Крім того, документом подовжено строки проведення розслідування нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) до 5 робочих днів (проти 3  днів у попередній редакції),  спеціального розслідування – до 15 робочих днів (проти 10 днів).

Зменшено кількість документів, які оформлюються за результатами роботи комісії з розслідування: складається акт за формою Н­‑1/П (якщо нещасний випадок пов’язаний із виробництвом) або Н-1/НП (якщо не пов’язаний), акт за формою Н-5 скасовано.

Нагадаємо, за даними Фонду соціального страхування України рівень професійної захворюваності у І кварталі 2019 року зріс на 22,2% порівняно з тим же періодом минулого року. Кількість нещасних випадків на виробництві зменшилась на 4,7%, кількість смертельних нещасних випадків – на 1,1%.

Джерело: ФССУ України

 

Матеріали до теми


Зміни в обов’язкових профілактичних медоглядах працівників діють з 1 жовтня 2024 року
Набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 8 листопада 2023 року № 1925, який оновив вимоги до організації й проведення профілактичних медичних ...
Про вихід з Угоди щодо розслідування нещасних випадків на виробництві за межами держави проживання
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про вихід з Угоди про порядок розслідування нещасних випадків на виробництві, що сталися з працівниками ...