Які можуть бути підстави для відмови в наданні допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю


Які можуть бути підстави для відмови в наданні допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю

В умовах воєнного стану фахівці Пенсійного фонду України продовжують роботу з безперервного здійснення страхових виплат, які компенсують втрату заробітної плати (доходу), проте існують підстави для відмови в наданні допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

Підставою для відмови надання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю є період тимчасової непрацездатності, зазначений у листку непрацездатності, визнаному необґрунтованим.

Письмова консультація — замовте послугу від експертів журналу «Охорона праці і пожежна безпека»
Для довідок: 0 (800) 219-977

Також зазначаємо, допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не надається у разі:

  • одержання застрахованою особою травми або її захворювання при вчиненні нею кримінального правопорушення;
  • навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;
  • перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;
  • примусового лікування, призначеного за судовим рішенням.

Крім цього, підставами для відмови надання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю є тимчасова непрацездатність через захворювання чи травму, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних із таким сп’янінням.

Звертаємо увагу, що застраховані особи, які в період отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю порушують режим, встановлений лікарем, не виконують інструкцій, рекомендацій фахівців з реабілітації, необхідних для надання реабілітаційної допомоги відповідно до індивідуального реабілітаційного плану, погодженому цією особою, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі лікарсько-консультативною комісією, втрачають право на таку допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Журнал реєстрації перевірок
Для довідок: 0 (800) 219-977

Джерело: ПФУ

Практикум «Аудит пожежної безпеки: як підготуватися до перевірок»

Матеріали до теми


Стрес-менеджмент та інструменти психологічної самодопомоги для фахівців різних галузей
У СТАТТІ Гостра реакція на стрес — визначення та ознаки. Універсальні інструменти психологічної «швидкої допомоги».   Психологія — не дуже ...
Боротьба з вибухонебезпечними предметами: з’явилася нова спеціальність
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів — зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які проводитимуть аеророзвідку і виявлятимуть вибухонебезпечні предмети. ...
Самозайняті особи з інвалідністю і ФОП можуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
Програма допоможе обладнати своє робоче місце спеціальними меблями, пристроями або придбати допоміжне устаткування, наприклад, підйомник чи пандус. За умовами програми, ...