В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, у тому числі, віддалено ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.
Державна служба України з питань праці ініціювала створення електронного документообігу в системі управління охороною праці, що сприятиме зниженню навантаження на суб’єктів господарювання.
Відповідний наказ Міністерства економіки України «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» від 28.10.2021 р. № 839-21 зареєстрували у Міністерстві юстиції України 11 листопада. Цю дату можна вважати початком цифровізації системи управління охороною праці.
Аналіз стану впровадження Порядку на підприємствах свідчить, що роботодавці недостатньо поінформовані про свої нові можливості.
З метою консультаційної підтримки роботодавців у важкий період воєнного стану, Держпраці розробила пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці».
У пам’ятці зрозумілою мовою викладені основні аспекти щодо:
- переваг електронного документообігу;
- алгоритму дій роботодавця у разі прийняття рішення з його впровадження;
- обов’язків роботодавця.