В умовах війни особливого значення для роботодавців набувають нові інструменти, що дають можливість, зокрема віддалено, ухвалювати необхідні рішення з урахуванням тих викликів, які перед бізнесом ставить російська агресія та пов’язані з нею обмеження.
Аналіз стану застосування “Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці” на підприємствах свідчить, що роботодавці недостатньо поінформовані про свої нові можливості.
Наказ Міністерства економіки України від 28.10.2021 № 839-21 «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці» визначає основні вимоги щодо впровадження електронного документообігу, створення та використання якого передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці.
Електронний документообіг у сфері ОП: актуальність, труднощі, план до дій — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Відповідно до пункту 5 Порядку у випадках, коли відносно документів, віднесених до Переліку документів, ведення яких передбачається у електронній формі, передбачено проставлення особистого підпису визначеної НПАОП особи, накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису такої особи.
Тобто, допускається використовувати безкоштовні КЕПи з особистою інформацією працівника, без прив’язки до роботодавця.
З метою консультаційної підтримки роботодавців, Держпраці розроблено пам’ятку «Як створити електронний документообіг в системі управління охороною праці».
У пам’ятці зрозумілою мовою викладені основні аспекти щодо:
– переваг електронного документообігу;
– алгоритму дій роботодавця у разі прийняття рішення з його впровадження;
– обов’язків роботодавця.
Джерело: Управління Держпраці
Письмова консультація з охорони праці і пожежної безпеки
- Потребуєте письмової відповіді на запитання?
- Складно точно передати відповідь колегам і керівництву усно?
- Бажаєте додати своїй точці зору експертності?
Замовляйте розгорнуту письмову консультацію
E-mail: podpiska@mediapro.com.ua