Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Як формується медичний висновок щодо нещасного випадку: алгоритм

Стало відомо, яким чином в медичних висновках тимчасової непрацездатності відображається тимчасова непрацездатність, пов’язана з нещасним випадком на виробництві. Про це повідомляє Фонд соціального страхування України.

Алгоритм:

 1. Лікар, формуючи МВТН (медичний висновок про тимчасову непрацездатність), може поставити відмітку, що нещасний випадок, професійне захворювання сталися на виробництві тільки, якщо володіє цією інформацією. Разом з тим, відповідно до постанови КМУ від 17.04.2019 р. № 377 лікар направляє екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм):
  • підприємству (установі, організації), де працює потерпілий, або на якому він виконував роботу;
  • територіальному органові Держпраці за місцем настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння);
  • робочому органові виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України за місцем настання нещасного випадку.
    
 2. Якщо у лікаря такої інформації немає, він не встановлює таку відмітку та не вчиняє інших дій щодо ініціації розслідування випадку.
   
 3. Електронний листок непрацездатності автоматично формується за категорією «Тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язані з нещасним випадком на виробництві».
   
 4. Якщо цей випадок стався внаслідок професійної діяльності працівника, розпочинається процедура розслідування відповідно до постанови КМУ від 17.04.2019 р. № 337, за участі представників Фонду соціального страхування України та територіального органу Держпраці (спецрозслідування).
   
 5. Після завершення розслідування приймається рішення щодо остаточної причини непрацездатності відповідно до актів розслідування «Нещасний випадок на виробництві» або «Професійне захворювання» відповідно.

Джерело: Фонд соціального страхування УкраїниРозсилка новин