Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Використання результатів атестації при докорінній зміні характеру праці

Працівники ремонтної служби підприємства під час атестації робочих місць за умовами праці виконували роботи безпосередньо в цеху, в умовах діючого виробництва. Під час воєнного стану основне виробництво зупинене, тому ремонтний персонал здійснює ремонт устаткування, яке не працює. Чи можливо в такому випадку використовувати результати проведеної атестації?

Згідно з п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442, атестація проводиться атестаційною комісією, склад і повноваження якої визначаються наказом по підприємству, організації в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж один раз на п’ять років. У разі докорінної зміни умов і характеру праці проводиться позачергова атестація.

У даному випадку після зупинки основного виробництва в повітрі робочої зони відсутні шкідливі хімічні речовини, які мали місце в умовах перебігу технічного процесу, також зміняться й інші показники виробничого середовища — мікроклімат, шум тощо. Тобто має місце докорінна зміна характеру праці, що вимагає проведення позачергової атестації робочих місць. Після її проведення можлива зміна істотних умов праці — розмірів доплат за умови праці, інших пільг.

Відповідно до частини 2 ст. 3 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», норми ч. 3 ст. 32 Кодексу законів про працю України та інших законів України щодо повідомлення працівника про зміну істотних умов праці не застосовуються. Таким чином, працівники можуть бути попереджені про зміну істотних умов праці одразу після прийняття роботодавцем відповідного рішення про таку зміну, але не пізніше допуску до роботи зі зміненими умовами праці.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин