На підприємстві енергетичної галузі міста Хмельницького за участі соціальних партнерів проведено тематичний тренінг з імітацією реальних дій на робочому місці електромонтера під час виконання робіт на висоті та верхолазних робіт.
Мета заходу – це набуття практичних навичок працівниками підприємства щодо безпеки праці під час виконання робіт на висоті та верхолазних робіт, дії працівників в разі виникнення нещасного випадку. Роботи на висоті відносяться до робіт з підвищеною небезпекою, які потребують обов’язкових заходів безпеки та здійснюються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
Читайте також: Видача наряд-допуску для виконання робіт на висоті: дбаємо про безпеку
Під час тренінгу інспектор нагадала, що основними факторами небезпеки під час виконання робіт на висоті є падіння працівника або ж предметів. Проте слід пам’ятати ще й про супутні фактори, а саме – дія електричного струму, загазованість повітря, шум, несприятливі кліматичні умови.
Для того, щоб створити максимально безпечні умови для працівників під час виконання робіт на висоті, потрібно:
- забезпечити наявність огороджень, риштувань, настилів та драбин, а також перевірити їх міцність та стійкість;
- забезпечити працівників необхідними засобами захисту, які мають використовуватися за призначенням;
- повноцінно виконувати організаційні та технічні заходи, передбачені Правилами охорони праці під час виконання робіт на висоті;
- машини, механізми та пристрої, які використовують в роботі, мають бути технічно справними та укомплектовані необхідною технічною документацією;
- робочі місця та безпечні проходи до них мають бути освітлені на належному рівні;
- під час роботи потрібно враховувати метеорологічні умови та стан здоров’я працівників.
Читайте також: Безпека на висоті: основні поради щодо використання драбин
Під час проведення заходу працівники проявили високі знання в частині безпечного виконання робіт на висоті, продемонстрували вміння практично застосовувати засоби захисту працівників від падіння на висоті.
Джерело: Управління Держпраці