Навчальні заклади – це місце де кожен з нас знаходиться значну частину свого життя. Тому важливо аби час проведений там, був не лише корисний та пізнавальний, а й безпечний.
Здавалося б, після минулорічної пожежі в одній з хмельницьких шкіл, освітні заклади мали б «стати на правильну дорогу» та дотримуватись усіх правил пожежної безпеки. Горіла школа у вересні минулого року, на щастя тоді вчителям вдалося вчасно зреагувати та евакуювати школярів, і вдалось уникнути постраждалих.
Журналісти сайту 0382 вирішили перевірити, як зараз справи з пожежною безпекою у навчальних закладах Хмельницького.
Це саме та школа, в якій сталась пожежа минулого року. І як переконалися журналісти нашого сайту, попри гіркий досвід у школі й досі є деякі недоліки з пожежної безпеки.
Перша неприємність з якою довелось стикнутись — замкнений головний вхід до школи. Зайти можна з іншого входу.
На всіх поверхах будівлі є знаки, що вказують на вихід. Розташовані вони поблизу сходів.
Також на кожному поверсі можна побачити евакуаційний план і ящик для пожежного рукава та вогнегасника. Щоправда, на четвертому поверсі ящик був пустим, а план евакуації взагалі забули повісити. Зате на 3-му поверсі було все: і план евакуації висів і ящик з вогнегасником та пожежним шлангом. Та скоріш за все, як декорація, бо ж знаходяться під замком і ключів поряд немає.
Читайте також:
Чи безпечно народжувати в кременчуцькому пологовому будинку: фоторепортаж
По школі розміщені тривожні кнопки, близько 2-3 шт на поверх.
Один з запасних виходів був відкритим, але поблизу влаштували ̶с̶м̶і̶т̶н̶и̶к̶ комору.
А ось аварійний вихід у підвальному приміщені був замкнений зі зворотного боку на гачок, без ̶т̶о̶н̶к̶и̶х̶ ̶п̶а̶л̶ь̶ц̶і̶в̶ допоміжних засобів відкрити їх буде не просто.
Ще один аварійний вихід був замкнений на засув з боку вулиці.
Головний вхід до цієї школи також був зачинений, тож зайти туди можна лише зі зворотного боку школи.
У закладі є знаки що вказують на вихід та можуть допомогти зорієнтуватись під час пожежі куди бігти.
Але якщо під час пожежі ви надумаєте скористатися одним з таких виходів, то не поспішайте. Для чого вам рятуватись з палаючої будівлі якнайшвидше? Краще побігайте та пошукайте ключ від замкнених дверей по усій школі. Адже спорт — це життя. Мабуть, саме такої думки були ініціатори закриття пожежних виходів на ключі та залишити їх в канцелярії та в чергового.
А якщо вам ще й надумається гасити пожежу, то адміністрація школи вже подбала про ваше дозвілля і влаштувала цілий квест під назвою “знайди ключі”. Адже усі пожежні ящики без них.
На деяких поверхах щоб знайти вогнегасник потрібно спочатку знайти пустий пожежний ящик з надписом, куди вам далі бігти. Це може бути бухгалтерія, або ж кабінет педагогів-організаторів.
По школі розміщені пожежні кнопки та евакуаційні плани, де вказані пожежні виходи (ті, які закриті на ключ).
Один з найбільших навчальних закладів у Хмельницькому. Університет налічує 9 навчальних та лабораторних корпусів, які в загальному мають площу 58 989 кв.м. Навчаються тут люди з інших країн, тому важливо аби все було зрозуміло і просто навіть іноземцю, який погано знає українську.
Перевірити вдалось 3 та 4 корпуси навчального закладу. Попасти в середину не так просто, впускають лише за студентськими, читацькими квитками чи пропусками ( так зазначено при вході). Та навіть не бувши студентом ХНУ ми пройшли без перешкод.
Плани евакуації висять на кожному поверсі одразу біля входу. Згідно з ними, аварійні виходи — це основні виходи.
На першому поверсі є один аварійний вихід, щоб вийти через нього під час пожежі потрібно пошукати чергового та попросити в нього ключ.
На щастя поряд є вогнегасники не за склом, ще й зазначили вказівником, що він знаходиться саме тут.
Та не варто радіти, щоб дістати вогнегасник на іншому поверсі потрібно пошукати вахтера, який дасть вам ключі. Цікаво й те, що навіть якщо ви на 4 поверсі, то по ключ доведеться бігти на перший.
Цікаво лише, як один черговий вахтер має впоратись з 4-ма поверхами немаленького корпусу?
На поверхах також є таблички, що вказують на вихід
Ще один запасний вихід, і знову ключі в вахтера. Хоч пісок поряд поставили, у випадку пожежі можна ̶п̶о̶л̶і̶п̶и̶т̶и̶ ̶п̶а̶с̶о̶ч̶к̶и̶ намагатись загасити пожежу ним.
На 4 поверсі є вихід на дах, ключ від якого в вахтера. Також зазначили, що вогнегасники теж в нього. Тож у випадку пожежі в ХНУ, потрібно шукати саме його — вахтера. Який зовсім не захоче рятуватись з палаючої будівлі сам, а з радістю бігатиме по всьому корпусу з ключами та вогнегасниками.
Провівши перевірку в декількох навчальних закладах Хмельницького, можна зробити висновок, що про безпеку своїх учнів/студентів попіклуватись забули. Сподіватимемось, що кожен зробить висновки для себе та зовсім скоро не буде лячно відпускати свою дитину “гризти граніт науки”.
Джерело: www.0382.ua