Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Чи безпечно народжувати в кременчуцькому пологовому будинку: фоторепортаж

У Кременчуці триває перевірка пожежної безпеки в установах міста. Після торгових центрів, шкіл і дитсадків, пожежні інспектори разом з кременчуцькими журналістами приступили до ретельної перевірки медичних установ Кременчука.

 

Пожежну безпеку перевірили також і в Кременчуцькому міському пологовому будинку. Пожежний інспектор Марина Мартиненко, яка контролює пожежну безпеку в цій установі останні кілька років, каже, що недоліки, на які вона вказувала в приписах, керівництво пологового будинку намагалося виправляти в міру своїх фінансових можливостей, проте порушень у цієї медустанови все ще дуже багато.

 

В цілому пожежну безпеку в Кременчуцькому роддомі можна оцінити на 4-, але вважати його небезпечним для життя людей поки не варто. На жаль, останнім часом гроші медзаклад витрачав не на пожежну безпеку, а на косметичні ремонтні роботи. Наприклад, у будинку не вистачає вогнегасників. На деяких поверхах вони й зовсім відсутні. Хоча ті, що є, мають нормальний стан.

 

 

 

Більша частина евакуаційних шляхів облицована красивими, але горючими матеріалами, що є грубим порушенням принципів пожежної безпеки. Тепер, згідно з інструкцією пожежного інспектора, всю цю красу доведеться демонтувати, незваєжаючи на те, що на неї були витрачені ті ресурси, які не пішли на вогнегасники. Як повідомляє відповідальний за пожежну безпеку в будинку, реконструкція евакуаційних шляхів не відбудеться раніше, ніж на це будуть виділені кошти, а коли це станеться - ніхто не знає. Таким чином, евакуаційні шляхи Кременчузького роддома будуть залишатися пожежонебезпечними ще бозна скільки.

Усі пожежні рукави в обох корпусах пологового будинку непридатні для використання - їх не перемотували, вони застаріли й утратили еластичність. Пожежний водопровід також вимагає ремонту. Закупка нових пожежних рукавів і перевірка пожежних кранів запланована на третій квартал 2018 року.

 

Система пожежної сигналізації в цьому медичному закладі не передбачена, як і майже у всіх комунальних будівлях міста. Подекуди немає ґраток, які мають закривати вікна на сходових майданчиках. Як пояснили відповідальні за пожежну безпеку, ґрати було демонтованор для установки нових метало-пластикових вікон. Після монтажу нових вікон їх з невідомих причин поставити забули. Теперь це порушення поповнює список у заяві пожежного інспектора.

 

Крім того, дерев'яні конструкції даху будівлі не оброблено вогнестійким засобом. Цю роботу також доведеться виконати відповідно до припису.

Пожежний інспектор має ще питання щодо замірів опору ізоляції, оформлення документів і навчання персоналу.

Кисень для пацієнтів у пологовий будинок надходить по спеціальному трубопроводу, який тягнеться з окремого будинку, де зберігаються балони. За нормою в цьому приміщенні можуть зберігатися до 10 балонів із киснем. Під час перевірки твиявили  лише три криоциліиндри з киснем. З цим у роддома все в нормі.

 

Пожежні виходи відкриті та закриваються тільки зсередини.

 

В планах у керівництва пологового будинку найближчим часом замінити шафи пожежних кранів, встановити 20 нових пожежних рукавів і відновити пожежний водопровід. Після цього будуе докуплено вогнегасники. Потім треба буде обробляти дах будинку вогнестійкими засобами. На це необхфдно виділити 30 000 гривень. На протипожежну сигналізацію потрібні ще 1,5 мільйони гривень. Аби досягти європейського рівня протипожежної безпеки, Кременчуцькому міському пологовому будинку знадобиться 2,5 мільйони гривень. Про це знає не тільки міська влада, а й обласна Департамент охорони здоров'я.

Джерело: www.05366.com.uaРозсилка новин