Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Внесено зміни до опису знака відповідності технічним регламентам

Знак відповідності є єдиним знаком, що свідчить про відповідність продукції загальнообов’язковим вимогам безпеки, які діють на території України відносно продукції певної категорії. Форма, опис, правила та умови його нанесення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1184.

Знаки відповідності бувають національними, міжнародними, галузевими, спеціальними.

З 13 березня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до опису знака відповідності технічним регламентам» від 10 березня 2021 р. № 195, в п. 2 якої визначено, що зображення знака відповідності може бути плоским і виконується двома контрастними кольорами або рельєфним одним кольором.

В доповнення п. 4 зазначено також, що допускається відхилення від пропорцій зображення форми знака відповідності до 20 відсотків у зв’язку з технологічними особливостями його нанесення.

Основними цілями даних змін є встановлення вимог до опису знака відповідності, які дозволять виконання рельєфного зображення цього знака двома контрастними кольорами із використанням методу тиснення, лиття, штампування, тощо, а також визначення допустимих відхилень від пропорцій його форми через технологічні особливості способу нанесення цього знака.

Правила та умови нанесення знака відповідності технічним регламентам

Знак відповідності наноситься на продукцію або на її табличку з технічними даними таким чином, щоб він був видимим, розбірливим і незмивним. У разі, коли це є неможливим або невиправданим через характер продукції, знак відповідності наноситься на пакування та на супровідні документи, якщо такі документи передбачені відповідним технічним регламентом.

Знак відповідності наноситься перед уведенням продукції в обіг. Знак відповідності може супроводжуватися піктограмою або будь-яким іншим знаком, що вказує на особливий ризик або використання.

Знак відповідності супроводжується ідентифікаційним номером призначеного органу з оцінки відповідності, якщо такий орган був залучений на етапі контролю виробництва, у форматі UA.TR.YYY або YYY, де:

  • UA — умовне позначення України латинськими літерами;
  • TR — умовне позначення, яке означає, що орган з оцінки відповідності призначено на виконання робіт з оцінки відповідності вимогам технічних регламентів;
  • YYY — ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності.

Ідентифікаційний номер призначеного органу з оцінки відповідності наноситься таким органом або за його вказівкою виробником чи уповноваженим представником.

Відповідальність

У разі нанесення знака відповідності із порушенням вимог або його відсутності, орган ринкового нагляду приймає рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів щодо приведення продукції у відповідність та вимагає від відповідного суб’єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо усунення невідповідності.

За невиконання або неповне виконання рішення про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів, застосовуються адміністративно-господарські санкції у вигляді штрафу.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин