Україні вистачить запасів газу у підземних сховищах на опалювальний сезон. Про це заявив керівник НАК «Нафтогаз» Олексій Чернишов.
За його словами, з урахуванням ризиків щодо електрогенерації Кабмін поставив план накопичити в сховищах 14,7 млрд кубометрів. «Нам достатньо навіть менше», – каже Чернишов. Зараз у сховищах вже є майже 13 млрд куб. м.
Раніше писали: Не можна відключати від електроенергії суб’єктів господарювання, які забезпечують продовольством населення деокупованих територій
«Переважна більшість – це український газ, решта – нерезиденти. Обсягу, що належить «Нафтогазу», абсолютно достатньо для того, щоб пройти опалювальний сезон. Ми не плануємо чіпати інший газ», – повідомив голова НАК.
За його слова, Україна не матиме потреби імпортувати газ.
«У нас є кредитна лінія ЄБРР на 300 млн євро, яку ми плануємо використати для створення резервів для енергетиків. Але зараз ми не дивимося на імпорт. Поки я не бачу, що він знадобиться», – додав він.
Раніше писали: Прем’єр-міністр: готуємося до всіх можливих сценаріїв розвитку подій під час опалювального сезону
«Нафтогаз» викупив через енергетичну біржу 0,7 – 0,8 млрд кубометрів у приватних видобувних компаній
«Ми готові викупити весь річний видобуток компаній. У кого є бажання – будь ласка. Я перепрошую, подивімося на ціни. У нас були моменти, у червні точно, коли ціна, за якою ми купували, була такою ж, як експортна опція», – сказав Чернишов.
Раніше писали: Про безпечне готування до опалювального сезону
Як повідомляв нещодавно міністр енергетики Герман Галущенко, станом на серпень у ПСГ було закачано понад 12,3 млрд кубів блакитного палива, третину видобутку забезпечили родовища на Полтавщині.
Джерело: MIND.UA
Вебінар «Експлуатація дизель-генератора: потрібен дозвіл чи декларація?»
✔ Декларування дизель-генератора: що зазначено у законодавстві
✔ Зберігання пального для дизель-генератора: чи потрібен дозвіл і ліцензія
✔ Таблиця вимог, на які треба звернути увагу при експлуатації дизель-генератора та зберіганні пального для нього.
Дата проведення: 9 лютого 2023 року
Вебінар доступний у записі