Удосконалено законодавство щодо евакуації цивільних із небезпечних територій


Удосконалено законодавство щодо евакуації цивільних із небезпечних територій

Врегульовано питання проведення евакуаційних заходів населення до безпечних районів у разі загроз або виникнення надзвичайних ситуацій.

Відповідна постанова була ухвалена Урядом. Нею пропонується затвердити Типове положення про Координаційні штаби з проведення евакуаційних заходів та ефективного реагування на масове переміщення населення.

Крім того, документом пропонується внести зміни до Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою КМУ від 30 жовтня 2013 року № 841.

Читайте також: Пожежна безпека у приміщеннях з великою кількістю людей: евакуаційне планування

Відповідно до змін, Координаційний штаб стає тимчасовим консультативно-дорадчим органом.

Вони можуть створюватися на державному, регіональному та місцевому рівнях. У разі ïx утворення Коордштаби стають головним органом з організації та координації проведення заходів з евакуації на відповідному рівні.

Також Координаційні штаби взаємодіють із комісіями з питань евакуації, техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Співпраця спрямована на організацію евакуаційних заходів. Для цього комісії надають Коордштабам пропозиції щодо реалізації таких заходів.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Акт було розроблено Державною службою надзвичайних ситуацій та розглянуто в межах роботи Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Постанова спрямована на вдосконалення та гармонізацію вимог законодавства, що діє у сфері цивільного захисту за напрямом планування, організації та проведення заходів з евакуації.

Джерело: Урядовий портал

Розроблення документів із цивільного захисту

Матеріали до теми


Зразок складання Правил внутрішнього трудового розпорядку
У попередній публікації «Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття» ми детально розглянули вимоги щодо складання ПВТР, навели перелік положень, які ...