Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

У "Гранд-Каньйон" знайшли уран: туристи 18 років зазнавали впливу радіації

Керівництво парку знало про наявність небезпечних об'єктів, однак приховувало інформацію про них!

У підвалі музею національного парку "Гранд-Каньйон" (США) виявили контейнери з ураном, передає Daily Mail. На проблему звернув увагу менеджер з безпеки нацпарку Елстон Стівенсон. Він також заявив, що керівництво парку знало про наявність небезпечних об'єктів, однак приховувало інформацію про них.

Повідомляється, що три контейнери перебували на території музею з 2000-го по 2018 рік в місці, де зупинялися екскурсійні групи з дітьми, щоб послухати 30-хвилинну лекцію. При цьому наголошується, що радіація перевищувала встановлену допустиму норму в 400 разів для дорослих і в 4000 разів для дітей.

Спеціаліст заповідника зі зв'язків з громадськістю Емілі Девіс заявила, що наразі контейнери ліквідовані, музей відкритий, а будь-яка небезпека для туристів відсутня. При цьому вона зазначила, що під час нещодавнього обстеження будівлі було виявлено фонова радіація, яка є природною для району і не становить загрози здоров'ю.

Втім Девіс не прокоментувала заяви Стівенса про те, що за 18 років тисячі людей зазнавали опромінення, а також залишила без уваги твердження, що адміністрація музею порушила закон, не зробивши публічної заяви.

Наразі Управлінням з гігієни та охорони праці, службою нацпарку, а також департаментом охорони здоров'я Арізони проводиться розслідування.

Джерело: СьогодніРозсилка новин