Міністр енергетики України Герман Галущенко наголосив, що синхронізація з європейською енергомережею допомогла Україні втримати енергосистему під час російських атак.
Очільник Міненерго нагадав, що два роки тому – вночі 24 лютого 2022 – об’єднана енергосистема України, яка з радянських часів була пов’язана з енергосистемами росії та білорусі, від’єдналася від них і вийшла в запланований ізольований режим.
«І за три години після того, як ми від’єдналися і відключили останню лінію, почалася війна. Тоді росіяни не атакували масовано енергосистему, але у нас було дуже багато пошкоджень, тому що всюди відбувалися бойові дії», — розповів Міністр.
Герман Галущенко підкреслив, що у ті дні Міненерго проводило щогодинні селекторні наради з представниками операторів системи розподілу електроенергії та іншими енергетичними компаніями.
Читайте також: Як ефективно використовувати та заощаджувати електроенергію під час роботи?
«Найстрашніше було, коли обленерго не з’являлися на зв’язку. Адже було не зрозуміло, що відбувається. Особливо з погляду роботи енергосистеми, адже в ізоляції вона більш вразлива. Проте енергетики витримали, зробивши величезну роботу», — зазначив він.
Міністр наголосив, що через 21 день роботи в ізольованому режимі приєднання України до європейської мережі ENTSO-E відбулося в екстреному порядку. Це сталося завдяки зусиллям Президента України, який вів активні перемовини зі світовими лідерами, а також підтримці партнерів України в енергетичній сфері Європи і США.
«Усі тоді підштовхнули рішення приєднати Україну в emergency порядку. Це було дуже важливо. Адже якби в період масованих атак на енергосистему 2022 – 2023 років не було синхронізації з європейськими мережами, ми могли б дійсно мати блекаут», — зазначив Герман Галущенко.
Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Урядовий портал
- про правове регулювання проведення атестації робочих місць за умовами праці;
- як визначити які робочі місця слід атестувати за умовами праці — з чого почати та як організувати;
- про вивчення факторів виробничого середовища і трудового процесу;
- як складати карти технологічних процесів та обладнання (устаткування), що генерують шкідливі та небезпечні виробничі фактори й виконувати оцінку технічного стану виробничого обладнання.
Консультації та замовлення за телефоном: 0 (800) 219-977