Світова спільнота з охорони праці планує зосередитися на впливі штучного інтелекту (ШІ) та діджиталізації на безпеку та здоров’я працівників


Світова спільнота з охорони праці планує зосередитися на впливі штучного інтелекту (ШІ) та діджиталізації на безпеку та здоров’я працівників

Міжнародна організація праці (МОП) вживає цілеспрямованих заходів для привернення уваги до питань впливу технологій штучного інтелекту (ШІ) на безпеку та здоров’я працівників.

Ризики та виклики:

  • Автоматизація та безробіття: Впровадження ШІ може призвести до скорочення робочих місць, особливо в секторах, де можливе автоматизоване виконання завдань.
  • Етичні питання: Використання ШІ може викликати етичні дилеми, пов’язані з приватністю, дискримінацією та відповідальністю за рішення, прийняті алгоритмами.
  • Психосоціальні ризики: Зміни в робочому середовищі через впровадження ШІ можуть спричинити стрес, тривогу та невизначеність серед працівників.

 

Гідна праця в контексті автоматизації та впровадження штучного інтелекту

Генеральний директор МОП Гілберт Ф. Хунгбо наголосив на ймовірному позитивному впливі штучного інтелекту на створення робочих місць, водночас застерігаючи від потенційних проблем на ринку праці.

Спираючись на дані МОП, Генеральний директор зазначив, що штучний інтелект має чистий позитивний вплив на зайнятість. «Поки робочі місця втрачаються, можна створити багато нових робочих місць. Ми очікуємо, що розрив між знищеними і створеними робочими місцями буде на користь останніх», – пояснив він.

Розроблення документів з цивільного захисту
Індивідуальний підхід • Стислі терміни виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Виклик, сказав пан Хунгбо учасникам саміту, полягає в якості нових робочих місць, які штучний інтелект допоможе створити, а також у впливі на існуючу нерівність на ринку праці. Генеральний директор звернув особливу увагу на те, що жінки частіше страждають від автоматизації, ніж чоловіки, що створює ризик збільшення гендерного розриву в оплаті праці.

Пан Хунгбо закликав учасників звернути більш пильну увагу на якість зайнятості, створеної штучним інтелектом, щоб гарантувати, що робочі місця в секторі штучного інтелекту є гідними та безпечними. Він наголосив на необхідності інвестувати значні кошти в розвиток індивідуальних навичок, які принесуть користь глобальній робочій силі та запобігатимуть розбіжностям у швидкому прогресі штучного інтелекту у формуванні майбутнього роботи.

 

«Ми повинні забезпечити, щоб штучний інтелект приносив користь усім, завдяки більшим інвестиціям у підвищення кваліфікації та перекваліфікацію, у тому числі з боку державного сектору, щоб гарантувати, що ми зможемо подолати цифровий розрив», – рекомендував він.

Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 219-977 • E-mail: info@mediapro.com.ua

Пан Хунгбо також закликав до більшого соціального діалогу. «Лише через соціальний діалог працівники, роботодавці та уряди можуть об’єднатися для вирішення складних питань, пов’язаних зі штучним інтелектом та зайнятістю, і гарантувати, що вся робота є гідною працею».

МОП перебуває в авангарді досліджень і дискусій про вплив штучного інтелекту на світ праці

Нещодавно запущена Обсерваторія МОП зі штучного інтелекту та роботи в цифровій економіці поглиблює дослідження даних, щоб краще зрозуміти, як виглядатиме майбутнє роботи в цифрову епоху. Він спрямований на підтримку урядів і соціальних партнерів через цифрову трансформацію у світі праці.

За матеріалами International Labour Organization

Джерело: Схiдне міжрегiональне управлiння Держпрацi

Авторський курс «Аудити з безпеки праці»

Матеріали до теми


З 18 вересня запрацює єДозвіл для підприємств
Починає роботу Єдина державна електронна система дозвільних документів (єДозвіл). Вже 18 вересня підприємцям стане доступна перша електронна послуга. Проєкт єДозвіл ...
Про можливість подавання декларацій відповідності МТБ вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді
Державна служба України з питань праці (далі – Держпраці) спільно з Міністерством економіки України запровадили можливість подавання декларацій відповідності матеріально-технічної ...
Наприкінці липня через єДозвіл можна буде подати декларацію з охорони праці
В Україні запускається експериментальний проєкт із запровадження Єдиної державної електронної системи дозвільних документів (єДозвіл). Відповідне рішення ухвалено на урядовому засіданні ...
Буде створена єдина онлайнова система забезпечення хімічної безпеки
Кабінет Міністрів України схвалив Порядок створення та функціонування Інформаційної системи забезпечення хімічної безпеки. Платформу запустять як частину ЕкоСистеми. Інформаційна система ...