
У СТАТТІ
- Гостра реакція на стрес — визначення та ознаки.
- Універсальні інструменти психологічної «швидкої допомоги».
Психологія — не дуже поширена галузь в Україні, на відміну від світової практики. Але це помилковий підхід, адже психологічні інструменти можуть стати у пригоді не тільки, коли їх використовує спеціаліст, а навіть у розрізі самодопомоги. Очевидно, що психолог чи фахівець-психотерапевт далеко не завжди знаходитиметься поряд, щоб допомогти постраждалому за потреби (вона може виникнути на виробництві, в офісі, вдома, на вулиці тощо), тому людина має бути обізнаною на елементарних техніках психологічної самопідтримки.
У цьому матеріалі надаються універсальні інструменти самодопомоги у разі гострій реакції на стрес. Частіше всього вона виникає під час психотравмувальної події. Саме в таких випадках потрібно залучити внутрішні ресурси організму, яких дуже часто не вистачає для того, щоб подолати психоемоційний дисбаланс. Тоді на допомогу приходить практична психологія.
Звернемося до термінології. Що таке гостра реакція на стрес?
Перейдемо до наступного пласта важливої інформації, яка пояснює, з чого складається організм кожної людини. Це такі категорії, як:
- Самість. Рівень, на якому знаходиться і функціонує наша свідомість.
- Ідентичність. Цей рівень означає самоідентифікацію у суспільстві. Мається на увазі, через призму чого людина відчуває свою ідентичність (як працівник певної галузі, як захисник батьківщини, як сім’янин або член родини, як матір тощо).
- Психіка. На цьому рівні знаходиться емоційна сфера людини.
- Тіло. Емоційна сфера, як і інші процеси, що відбуваються в організмі людини, неможливі без функціонування тіла, зокрема, мозку.
Далі у статті про, що відбувається з людиною, коли вона переживає стрес (психологічні й фізичні прояви реакції). Автор пропонує прийоми, як самостійно подолати наслідки стресу.
Читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»:
- Перша психологічна допомога в разі виникнення НС. Кому та як саме варто допомагати
- Психосоціальна підтримка та перша психологічна допомога на робочому місці: огляд законодавчих змін, розв’язання суперечливих питань
Джерело: журнал «Охорона праці і пожежна безпека»