Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Скандальні місця відпочинку: журналісти з'ясували, чому в українських санаторіях та таборах буває небезпечно відпочивати

Як відпочити і не згоріти? Згоріти не під палким сонцем, а у вогнищі пожежі. Чому в українських санаторіях та таборах буває небезпечно відпочивати?  Навіть якщо ви вже зробили вибір, пропонуємо ще раз перевірити місця відпочинку. І замислитись, чому в Україні горять ті, хто приїхав відпочити? І хто за це відповідальний – дивіться в сюжеті програми Гроші. Так, у вересні 2017 палав дитячий табір "Вікторія".

Тоді у жахливій пожежі, яка сталася через недбалість керівництва табору та жадібність одеських чиновників, загинули троє дівчат. З часу жахливої трагедії минуло майже два роки. Правоохоронці досі продовжують слідство. А щоб місце не простоювало, чиновники знову вирішили заселити до "Вікторії" дітей. 

"Плануємо 140 дітей. Переможці спортивних змагань, діти з багатодітних сімей", - зазначила в.о. директора табору "Вікторія" Ірина Стрельцова. Уже за місяць, 8 серпня, тут лунатиме дитячий сміх. Але оптимізму керівництва табору не поділяють рідні загиблих дівчат.

Зі слізьми на очах батьки загиблих дівчат застерігають ті 140 родин, яким випала нагода відпочивати у таборі, добре подумати перед тим, як відпустити туди найдорожче - дітей. Юрист родини загиблих вважає, що чиновники просто не могли усунути всі порушення, та й слідчі дії на попелищі, де загинули дівчата, ще тривають. На жаль, "Вікторія" не єдиний табір, де відпочивати доводиться у зоні ризику.

Санаторій "Поділля", що Хмільнику (Вінницька область). Тут відпочивають та лікуються сотні людей зі спогадами про страшні події лютого 2011 року: корпус санаторію, у якому перебувало 160 відпочивальників, спалахнув о 23.00. Пожежник, який тоді був на місці НС, розповідає, що вогонь з двоповерхового клубу швидко перекинувся на 7-поверховий спальний корпус. "Люди спуститися не могли.

Вони залишилися у пастці зверху і їх поступово притискала пожежа, яка розповсюдилася на всі 7 поверхів", - згадує пожежник Олександр Камбаров. Попри злагоджену роботу пожежників, які з'їхалися навіть із сусідніх районів та Вінниці, загинуло двоє людей.  У 2011 році пожежники розповідали про численні порушення та приписи, які у санаторії не виконали. З часу пожежі уже минуло навіть не 2, як в одеській "Вікторії", а 8 років. З надією на те, що проблеми у санаторії вирішені, йдемо заселятися. За немалі гроші ( в середньому тисяча гривень на добу) нам пропонують лікування та шикарний відпочинок, розповідають про процедури, відремонтований басейн і, врешті, ведуть показувати номери.  Принагідно проводимо і протипожежну перевірку. Але ні в одному з номерів немає димосигналізаторів. Це, насправді, велика проблема. Настільки велика, що в Одесі у цей час хочуть закрити Державний клінічний санаторій імені Чкалова. А на Вінниччині, виявляється, це навіть проблемою не вважають. 

Виявляється, пожежа 2011 року стала ключовим етапом у приватизації санаторію "Поділля". Пожежу, у якій загинули люди, використали для зміни керівництва санаторію, а пізніше - і для зміни його власників.  Поки правоохоронні органи та суди продовжують розбиратися з історією приватизації цілого курорту, пожежники обіцяють діяти. І "Вікторія", і "Поділля" мали приписи і порушення ще до того, як загорілися. Тож перед тим, як заселитися до санаторію, чи, тим більше, віддати у табір свою дитину, перевіряйте ретельно заклад на пожежну безпеку аби літо було гарячим тільки у хорошому сенсі.

Джерело: УНІАНРозсилка новин