Працівникам, які залучені до вантажно-розвантажувальних робіт для недопущення нещасних випадків потрібно дотримуватись таких правил:
– до роботи на складній спецтехніці можна допускати лише кваліфікованих працівників з наявністю водійських прав на керування навантажувачем;
– перед початком експлуатації навантажувача рекомендовано одягати захисну екіпіровку: закрите взуття, каску, світловідбивний жилет;
– техніка має бути ретельно перевірена перед початком зміни; у разі виявлення несправностей слід одразу ж проінформувати відповідальну особу.
Розроблення документів з пожежної безпеки
Індивідуальний підхід • Стислі строки виконання • Доступна ціна
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua
– заборонено запускати в роботу навантажувач, що потребує ремонту;
– водій повинен дотримуватися безпечної дистанції до технічних об’єктів, будівель та іншої спецтехніки;
– у полі зору водія має перебувати вся зона, необхідна для маневрів на навантажувачі;
– вантаж повинен бути надійно закріплений перед завантаженням-розвантаженням;
– заборонено підіймати нестійкі вантажі; за необхідності вантаж слід надійно закріпити за допомогою троса або стрічки;
– наприкінці зміни водій повинен поставити навантажувач у безпечне місце, опустити каретку вил і увімкнути стоянкове гальмо. Заборонено залишати ключ запалювання в навантажувачі!
Спецвипуск № 2, 2023 «Докладно про навчання з охорони праці + практичний кейс, як зробити навчання ефективним і зменшити витрати підприємства»
0 (800) 219-977
Варто наголосити на забезпеченні та використанні засобів індивідуального захисту, знанні мінімальних вимог до сигналів, що подаються за допомогою рук та вербального спілкування між працівниками, залученими під час вантажно-розвантажувальних робіт.
Джерело: Управління Держпраці