
За всі роки незалежності України спостерігається стрімке щорічне зростання чисельності людей з інвалідністю в умовах зменшення чисельності населення. Особливо це стало відчутним на початку 2014 року і триває до сьогодні через широкомасштабне вторгнення окупаційної армії росії 24 лютого 2022 року.
Роботодавці, які прийняли на роботу людину з інвалідністю, можуть одержати компенсацію за облаштування її робочого місця згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893 та затвердженого Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю. Відповідно до його умов, роботодавець може отримати компенсацію за облаштування робочого місця за працевлаштованих людей з 1 групою інвалідності — до 120,0 тис. грн (15 мінімальних зарплат), з 2 групою інвалідності — до 80,0 тис. грн (10 мінімальних зарплат).
Раніше писали: Урядом посилено захист прав осіб з інвалідністю
Приклади з практики
Зокрема, у Побузькій ОТГ на підприємстві, яке займається продажем будматеріалів, придбано офісну техніку та спеціальні меблі для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, заступника директора з технічних питань. Підприємство отримало компенсацію фактичних витрат.
У Новоархангельській ОТГ також 5 роботодавців у сфері торгівлі та сільського господарства отримали компенсацію за придбання відповідного обладнання та облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю, які працюють офісними працівниками.
У Благовіщенській ОТГ наразі два підприємства, які мають працевлаштованих осіб з інвалідністю, звернулися за консультацією до інспектора Управління та хочуть отримати дану компенсацію. На сьогодні роботодавці готують відповідні документи.
Читайте також: Нові правила компенсації за робочі місця для осіб з інвалідністю
Особи з інвалідністю в нашій державі володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України та іншими законодавчими актами.
Джерело: Управління Держпраці