Щодо збереження середньомісячного заробітку за потерпілим, тимчасово переведеним на легшу нижчеоплачувану роботу


Щодо збереження середньомісячного заробітку за потерпілим, тимчасово переведеним на легшу нижчеоплачувану роботу

Відповідно до вимог статті 39 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.1999р. N 1105-XIV за потерпілим, тимчасово переведеним на легшу нижчеоплачувану роботу, зберігається його середньомісячний заробіток на строк, визначений ЛКК, або до встановлення стійкої втрати професійної працездатності.

Згідно зі статтею 170 КЗпП України якщо потерпілого за станом здоров’я відповідно до висновку ЛКК або МСЕК переведено на легшу нижчеоплачувану роботу, роботодавець зберігає за ним попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення за рахунок коштів підприємства, організації, установи.

Починаючи з п’ятнадцятого дня переведення потерпілого на легшу роботу, зазначені виплати (доплата до середнього заробітку, який він мав до ушкодження здоров’я) проводяться підприємством за рахунок коштів Фонду на строк, установлений ЛКК або МСЕК.

Джерело: редакція журналу «Охорона праці і пожежна безпека» за матеріалами Управління Держпраці у Полтавській області.

Матеріали до теми


Вимоги безпеки для експлуатації газовикористовувального обладнання після тривалої зупинки
Експлуатація систем газопостачання природним газом та газовикористовувального обладнання повинна здійснюватися з дотриманням вимог безпеки, встановлених технічними регламентами та нормативно-правовими актами. ...
Вимоги безпеки під час первинної переробки деревини
1. Для безпечного здійснення технологічних процесів первинної переробки деревини повинні забезпечуватись послідовність та узгодженість роботи устаткування, завантаженість устаткування в межах його ...