Розмінування: сапери повернули до використання понад 156,6 тисячі гектарів сільськогосподарських земель


Розмінування: сапери повернули до використання понад 156,6 тисячі гектарів сільськогосподарських земель

З початку року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисячі гектарів земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай. А це робочі місця, такі потрібні зараз державі податки, це хліб, спечений із харківської пшениці, чи кавуни з херсонських полів», — сказала Юлія Свириденко.

Заходи безпеки у вибухо- й пожежонебезпечних зонах: що не так із відповідними НПАОП та як діяти правильно — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

За даними обласних військових адміністрацій, планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:

  • Херсонській області – 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
  • Харківській області – 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
  • Миколаївській області 8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).

Як зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України, протягом півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування.

«Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-го мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва», — зазначила Юлія Свириденко.

Мінно-вибухова травма: поведінка на місці події, домедична допомога — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

За її словами, з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.

 

Джерело: Урядовий портал

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Робота на відкритому повітрі влітку: як уникнути теплового стресу
Тривала дія високих температур на робочому місці — це не просто дискомфорт, а серйозний ризик для життя і здоров’я працівників. ...
Бізнесу компенсовано 246 мільйонів гривень за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
З початку запуску програми (серпень 2023 року) понад 2900 роботодавців отримали від Державної служби зайнятості 246 мільйонів гривень компенсацій за ...
Дії персоналу на виробництві під час оповіщення повітряної тривоги
Керівник зобов’язаний видати наказ «Про дії працівників та відвідувачів під час сигналу оповіщення повітряної тривоги», в якому затверджено алгоритм дій ...
Як оплачується працівникам час перебування в укритті під час повітряної тривоги?
Якщо працівник перебуває в укритті під час повітряної тривоги та не має можливості продовжувати там свою роботу, то, відповідно до ...