Розмінування: сапери повернули до використання понад 156,6 тисячі гектарів сільськогосподарських земель


Розмінування: сапери повернули до використання понад 156,6 тисячі гектарів сільськогосподарських земель

З початку року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисячі гектарів земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай. А це робочі місця, такі потрібні зараз державі податки, це хліб, спечений із харківської пшениці, чи кавуни з херсонських полів», — сказала Юлія Свириденко.

Заходи безпеки у вибухо- й пожежонебезпечних зонах: що не так із відповідними НПАОП та як діяти правильно — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

За даними обласних військових адміністрацій, планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:

  • Херсонській області – 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
  • Харківській області – 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
  • Миколаївській області 8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).

Як зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України, протягом півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування.

«Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-го мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва», — зазначила Юлія Свириденко.

Мінно-вибухова травма: поведінка на місці події, домедична допомога — читайте в журналі «Охорона праці і пожежна безпека»

За її словами, з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.

 

Джерело: Урядовий портал

Охорона праці і пожежна безпека. Друкований журнал. Передплата – 2025

Матеріали до теми


Безпечне використання резервних джерел живлення
Внаслідок масштабних ракетних обстрілів енергетична інфраструктура України зазнала значних пошкоджень. Тож для забезпечення стабільної роботи енергосистеми в усіх регіонах застосовуються ...
Розпочато прийом заявок на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення
Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Міністерством економіки України та Центром гуманітарного розмінування оголошують про початок прийому заявок ...