Розглянуто перспективи нарощування національного видобутку природного газу


Розглянуто перспективи нарощування національного видобутку природного газу

За підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 4-5 квітня відвідав об’єкти газовидобутку у Полтавській області та провів виїзне засідання щодо перспектив нарощування національного видобутку природного газу.

Виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ відбулося на одному з нафтогазопромислів АТ «Укргазвидобування» (Група Нафтогаз) у Полтавській області.

Під час засідання т.в.о. генерального директора компанії Олег Толмачев доповів щодо перспектив нарощення видобутку природного газу в Україні.

Як відзначив керівник, компанія ставить на поточний рік мету збільшити виробництво на 1 млрд куб. м.

Інтенсифікувавши пошуково-розвідувальні роботи, Укргазвидобування досягнуло на початку року суттєвих результатів геологічних досліджень. Для отримання газу із відкритих покладів, а також продовження розробки «старих» родовищ компанія збільшує обсяги буріння. А щоб робити зростання видобутку сталим, впроваджує західні технології. Зокрема цього року почне бурити горизонтальні свердловини.

Зі свого боку, представники Комітету запевнили у підтримці курсу на збільшення видобутку власних українських вуглеводнів та пообіцяли на законодавчому рівні сприяти розвитку українського газовидобування.

«Нарощування видобутку газу є одним із інструментів забезпечення енергетичної безпеки країни. Виходячи з доповіді керівника Укргазвидобування, газовидобувна галузь має хороші перспективи, які позитивно вплинуть на експортно-імпортний баланс України. Ціни на природний газ у світі однозначно мають спонукати компанію до нарощування виробничих потужностей», — сказав Голова Комітету Андрій Герус.

Він звернув увагу на необхідність розвитку прозорого конкурентного ринку природного газу, в тому числі за рахунок виходу газовидобувних компаній на українські торгові майданчики (біржі). На його думку, конкуренція на ринку природного газу сприятиме встановленню справедливих цін на газ для українських споживачів.

Заходи пожежної безпеки: готуємося до перевірки — СПЕЦВИПУСК від ОППБ
Замовлення і консультації: 0 (800) 219-977

Представники Укргазвидобування ознайомили народних депутатів — членів Комітету з роботою об’єктів на різних етапах розвідки і видобування «блакитного палива». Так, члени Комітету мали змогу піднятися на потужний буровий верстат, оглянути унікальне для України обладнання для геофізики, ознайомитися з процесом підготовки і переробки газу.

Також Комітет відвідав офіс компанії ДТЕК Нафтогаз, де для народних депутатів зробили презентацію про роботу компанії та продемонстрували можливості 3D-моделювання у процесі газовидобування. Цифрове моделювання родовищ, за словами працівників компанії, є одним з найважливіших та найбільш інноваційних складових процесу газовидобутку. ДТЕК Нафтогаз займає провідні позиції у цьому напрямку.

Члени Комітету також побували на газовому родовищі компанії ДТЕК Нафтогаз. На родовищі вони ознайомилися з установкою підготовки газу, де видобутий природний газ готують до постачання в газотранспортну систему.

Представники Комітету також відвідали виробничий об’єкт компанії Diloretio Holdings LTD. Одним із напрямів компанії є виявлення нових покладів вуглеводнів та буріння свердловин.

Керівництво компанії ознайомило членів Комітету з роботою сейсмічної експедиції, показало сучасне обладнання для відновлення і освоєння газових свердловин.

Джерело: Верховна Рада України


Документи з охорони праці від журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

  1. Зразок форми повідомлення про нещасний випадок
  2. Зразок запиту до закладу охорони здоров’я
  3. Зразок наказу про утворення комісії з розслідування нещасного випадку
  4. Зразок форми таблиці з переліком осіб, причетних до нещасного випадку
  5. Зразок форми зазначення заходів щодо запобігання подібним нещасним випадкам відповідно до розд.9 акта форми Н-1

Для замовлення: 0 (800) 219-977
Замовити розроблення

Матеріали до теми


Медзаклад почав продавати електроенергію, вироблену на власних сонячних панелях
Вперше в Україні у Хмельницьку лікувально-діагностичний центр почав продавати електроенергію, що виробляється за допомогою сонячних панелей, встановлених на даху медзакладу. ...