Роз’яснення щодо суспільно-корисних робіт


Роз’яснення щодо суспільно-корисних робіт

Головний державний інспектор управління інспекційної діяльності у Кіровоградської області у складі робочої групи з легалізації заробітної плати і зайнятості населення Благовіщенської ОТГ провела роз’яснювальну роботу з працівниками КП «Комунальник» (у с. Вільхове), які залучені до суспільно-корисних робіт по строкових договорах.

КП «Комунальник» уклав 11 строкових трудових договорів з громадянами, які залучені до суспільно корисних робіт, з яких 6 працівників проводять роботи з плетіння сіток в будинку культури Вільхівського старостату, де обладнані робочі місця.

Нагадаємо, що суспільно корисні роботи – це види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення, а також не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку, та до яких належать роботи та послуги, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Раніше писали: Про особливості суспільно корисної роботи під час воєнного стану

З кожною із залучених до робіт осіб укладається строковий трудовий договір. На них поширюються вимоги законодавства у сфері охорони праці та загальнообов’язкового державного соціального страхування. Крім того, відповідно до статті 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» у процесі трудової діяльності осіб, щодо яких запроваджена трудова повинність, забезпечується дотримання таких стандартів, як мінімальна заробітна плата, мінімальний термін відпустки та час відпочинку між змінами, максимальний робочий час, врахування стану здоров’я особи тощо.

На час залучення працюючої особи до виконання трудової повинності поза місцем її роботи за трудовим договором за нею після закінчення виконання таких робіт зберігається відповідне робоче місце (посада).

Забороняється залучати до суспільно корисних робіт малолітніх дітей та дітей віком від чотирнадцяти до п’ятнадцяти років, жінок, які мають дітей віком до трьох років, а також вагітних жінок у разі, коли виконання таких робіт може негативно вплинути на стан їх здоров’я.

Раніше писали: Про види суспільно корисних робіт

Джерело: Управління Держпраці

Передплата. Акція 12 за ціною 9

Матеріали до теми


Домедична допомога в умовах надзвичайних ситуацій: особливості надання допомоги при масових травмах, пожежах, аваріях
Надзвичайні ситуації стаються по всьому світові з різною частотою та періодичністю. Тому важливо знати, як діяти у тих чи інших ...
Дії працівників у разі нещасних випадків унаслідок обстрілів об’єктів цивільної та критичної інфраструктури
Пов’язаними з виробництвом вважаються нещасні випадки, що сталися в процесі виконання працівниками трудових обов’язків або в дорозі (на транспортному засобі ...