Роботи на відкритому просторі: як вберегтися від укусів кліщів і хвороб, які вони переносять


Роботи на відкритому просторі: як вберегтися від укусів кліщів і хвороб, які вони переносять

В Україні вже розпочався сезон кліщів, тому варто бути обережними і знати, як захистити себе від укусів паразитів.

Укус цього паразита може завдати серйозної шкоди здоров’ю людей і тварин. Медики нагадують основні правила та поради, що допоможуть уникнути небезпеки, пов’язаної з цими павукоподібними.

Кліщі переносять серйозні захворювання. На Київщині – найчастіше переносять хворобу Лайма серед людей, піроплазмоз – серед собак. У деяких регіонах України – кліщовий енцефаліт, туляремію тощо.

 

Як видаляти кліща

Якщо вкусив кліщ, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Видаляти кліща краще також з допомогою фахівця. Це можна зробити в будь-якому травмпункті. Якщо можливості звернутись до лікаря немає, слід провести видалення самостійно, обережно розхитуючи кліща з боку вбік пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини.

Важливо вилучити кліща разом із хоботком, а потім змастити рану 3 % розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився – скористуйтеся стерильною голкою. Після всіх маніпуляцій не забудьте ретельно вимити руки з мильним засобом.

 

 

Спостерігайте за самопочуттям після видалення кліща

Після видалення кліща спостерігайте за самопочуттям. Мають насторожити такі симптоми як головний біль, температура, слабкість. Так само відслідковуйте місце укусу. Почервоніння, що довго не проходить, біль, свербіння, розростання плями або набряку можуть свідчити про зараження однією з хвороб, що переносять кліщі.

Проте наявність зовнішніх проявів і симптомів не обов’язкова. Тож лікарі наполегливо радять обстежитися на антитіла до бореліозу. Щоб не пропустити небезпечної хвороби, кров здається через три тижні після укусу.

Засоби індивідуального захисту — завітайте в магазин проєкту «Охорона праці і пожежна безпека»

 

Як мінімізувати ризики укусу

Звісно, краще подбати про власну безпеку заздалегідь. Щоб мінімізувати ризики укусу, дотримуйтеся простих правил:

  • надягайте головний убір і світлий однотонний, із довгими рукавами одяг, що щільно прилягає до тіла, аби було легше помітити кліщів;
  • під час робіт на відкритому просторі та після повернення додому уважно огляньте себе. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, покриті волоссям. Одразу змініть одяг, білизну, ретельно їх огляньте, виперіть та попрасуйте. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому;
  • місце для відпочинку, перерви, привалу звільняйте від сухої трави, гілок тощо в радіусі 20-25 м;
  • повернувшись із прогулянки із домашніми улюбленцями, їх слід обробляти спеціальними ветеринарними засобами всю теплу пору року. Слід уважно оглядати їх на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
  • використовуйте репеленти (засоби, що відлякують кліщів). Препарати слід купувати в аптечній мережі, наносити відповідно до інструкції.

Джерело: СУДОВО-ЮРИДИЧНА ГАЗЕТА


ДОМЕДИЧНА ДОПОМОГА: як зберегти життя/здоров’я потерпілого + практичний кейс про правила в умовах бойових дій

Спецвипуск № 1, 2023

  • Як діяти в разі виникнення забоїв, переломів, кровотеч, опіків, уражень електричним струмом
  • Як допомогти пораненим під час збройних протистоянь та транспортуванні їх в укриття
  • Багато іншого про дії при виникненні загрозливих станів для життя

Замовити

0 (800) 219-977

Матеріали до теми


Про застосування санітарних норм щодо перевищення рівня шуму від генераторів: роз’яснення МОЗ
ЗАПИТАННЯ Чи передбачено штрафи для власників генераторів за перевищення рівня шуму під час роботи приладів з огляду на чинні санітарно-гігієнічні ...