Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Призначення відповідальних осіб під час експлуатації вантажопідіймальних кранів

Відповідно до пункту 1 глави 5 розділу VІ Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.01.2018 р. № 62 (НПАОП 0.00-1.80-18), суб’єкт господарювання, який експлуатує обладнання, забезпечує його утримання в справному стані та безпечну експлуатацію шляхом організації нагляду, технічного обслуговування, технічного огляду та ремонту власними силами або укладає договір з іншим суб’єктом господарювання на виконання зазначених робіт з урахуванням вимог цієї глави.

Суб’єкт господарювання, зокрема:

  1. Призначає працівника, який здійснює нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання.
  2. Призначає працівника, відповідального за утримання обладнання в справному стані.
  3. Призначає працівника, відповідального за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами, машинами, мобільними підйомниками (далі — працівник, відповідальний за безпечне проведення робіт).
  4. Організовує розроблення та затверджує інструкції з охорони праці для відповідальних працівників, обслуговувального та ремонтного персоналу, працівників, які виконують роботи з робочої платформи підйомників, колисок, стропальників тощо та забезпечує ними цих працівників.

Відповідно до листа Міністерства юстиції України від 22.02.2013 р. № 1332-0-26-13/11 щодо визначення поняття «посадова особа» необхідно виходити з правозастосовної практики, яка зазначає, що головним критерієм віднесення особи до кола посадових осіб є наявність в неї організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій.

Таким чином, працівників, які здійснюють нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, відповідальних за утримання обладнання в справному стані та відповідальних за безпечне проведення робіт, слід призначати з числа посадових осіб, зокрема інженерно-технічних працівників.

Джерело: Управління ДержпраціРозсилка новин