Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Пропонується перевести документацію з охорони праці в електронний формат

В Мінекономіки визнають — в умовах пандемії COVID-19 суб’єкти господарювання змушені переходити на цифрові технології, які вони не планували впроваджувати до певного часу, і переглядати свої стратегічні пріоритети.

Зазначені проблеми можна вирішити шляхом цифрової трансформації:

  • потреби роботодавців у захисті своїх співробітників шляхом переведення працівників на дистанційну форму роботи;
  • використання платформ, що пропонують можливості для нетворкінгу;
  • онлайн навчання та інструктажів на виробництві.

До того ж організація роботи в системі управління охороною праці передбачає, зокрема створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення різних видів документів, що регламентовано чисельними нормативно-правовими актами з охорони праці, які створюють надмірне навантаження на суб’єктів господарювання.

Тому міністерство розробило проект наказу «Про затвердження Порядку впровадження електронного документообігу в системі управління охороною праці».

В результаті кожен роботодавець матиме право видати відповідний наказ, яким прийняти рішення щодо впровадження електронного документообігу, створення та використання якого передбачено нормативно-правовими актами з охорони праці.

Одночасно з прийняттям зазначеного рішення роботодавець буде зобов’язаний затвердити:

  1. Перелік документів, ведення яких передбачається у електронній формі.
  2. Порядок створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання та знищення документів, зазначених у переліку.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОНРозсилка новин