
Закон України від 15.01.2025 № 4223-IX «Про систему охорони психічного здоров’я в Україні» опубліковано в газеті «Голос України» 07.02.2025.
Новацією цього закону є те що він передбачає віднесення роботодавців до суб’єктів, що забезпечують організацію надання допомоги у сфері психічного здоров’я або сприяють їй.
Також цим законом визначені ключові принципи організації сфери психічного здоров’я, які ґрунтуються на рекомендаціях Єврокомісії щодо інтеграції психічного здоров’я в усі аспекти державної політики. Зокрема цим законодавчим актом передбачено:
- створення Національної комісії з питань психічного здоров’я, як постійно діючого колегіального органу;
- запровадження системи нагляду і контролю у цій сфері, зокрема шляхом сертифікації фахівців у порядку, встановленому Урядом;
- запровадження системи управління та координації заходів між різними суб’єктами;
- розвиток окремих напрямів системи для підтримки різних груп населення.
Відповідно до положень цього документа, кожний роботодавець може розробити та затвердити програму психосоціальної підтримки працівників на робочому місці.
Телефонна консультація з охорони праці і пожежної безпеки
Для довідок: 0 (800) 21 99 77 • E-mail: info@mediapro.com.ua
Згідно до норм цього закону, особи, винні у порушенні законодавства про охорону психічного здоров’я, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством.
Норми Закону № 4223 набули чинності 08.02.2025 року, а остаточне введення в дію, відбудеться 07.02.2026.
Читайте також: Допомога у кризових ситуаціях: чого не треба робити, надаючи першу психологічну допомогу
Джерело: Управління Держпраці