
Перед спуском у колодязь або камеру необхідно переконатися у відсутності їх загазованості, для чого використовують лампу бензинову водопровідно-каналізаційну, відповідно до інструкцій заводу-виробника та підприємств водопостачання та водовідведення. Лампу запалюють на поверхні, далеко від відкритого колодязя, запалювати її в самому колодязі забороняється.
В разі виявлення газу в колодязі чи камері необхідно видалити його, для чого застосовується:
- природне провітрювання шляхом відкривання кришки робочого колодязя та двох сусідніх (розташованих вище та нижче) оглядових колодязів на самопливному трубопроводі водовідведення або тільки кришки робочого колодязя на мережах водопостачання;
- нагнітання повітря ручним вентилятором або повітродувками, встановленими на спецмашинах;
- заповнення водою з пожежного гідранту, що знаходиться у водопровідному колодязі, з подальшим відкачуванням.
Після видалення газу працювати в колодязі дозволяється з постійним нагнітанням повітря вентилятором. При цьому лампа ЛБВК для контролю має знаходитися в колодязі.
Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці
Замовити 0 (800) 21 99 77
Якщо газ із колодязя або камери не можна повністю видалити, спуск робітника в колодязь дозволяється тільки в ізолювальному протигазі зі шлангом що виходить на поверхню на 2 метри від отвору. В цьому випадку за робітником у колодязі та за шлангом має спостерігати бригадир чи майстер.
Працювати в колодязі в масці з шлангом викидним робітнику дозволяється без перерви не більше 10 хвилин.
Журнал обліку професійних захворювань (отруєнь) — завантажуйте в Живому журналі «Охорона праці і пожежна безпека»
Джерело: Управління Держпраці